MHP'den Devlet Bahçeli'ye "Sinan Ateş" sorusu soran muhabir Yıldız Yazıcıoğlu ile ilgili açıklama

MHP'den Devlet Bahçeli'ye "Sinan Ateş" sorusu soran muhabir Yıldız Yazıcıoğlu ile ilgili açıklama

MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Bahçeli'ye Sinan Ateş sorusu soran muhabir Yıldız Yazıcıoğlu ile ilgili açıklama yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası basın mensuplarına konuşurken Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş'in ölümüne dair soru soran parlamento muhabiri Yıldız Yazıcıoğlu'nu 'Hadi işine bak' diyerek hedef aldı.

Bahçeli'nin yanıtının ardından MHP kurmayları Yazıcıoğlu ve gazetecileri iterek MHP liderinin yanından uzaklaştırdı. 

"BU ŞAHSIN YAPTIĞI GAZETECİLİK DEĞİLDİR"

Tepki çeken görüntüler üzerine MHP'den bir açıklama geldi. MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir şunları söyledi:

"Sayın Genel Başkanımızın grup toplantımızın sonrasında, kendilerine soru sorma bahanesi ile gazeteci kimliğinden öte “ajan provokatör” edasıyla hareket eden şahsın tutumu basın meslek ilkeleri ve ahlakıyla bağdaşamaz. Bu şahsın yaptığı da gazetecilik değildir."

"TÜRKİYE KARŞITI BİR İSİMLE OLAN BAĞI"

"Aynı şahsın, Can Dündar gibi Türkiye karşıtı bir isimle olan bağının yanısıra yabancı bir basın kuruluşu olan ve ABD’nin propaganda araçlarının başında gelen VOA’daki “sürekli” görevi, asıl niyetini açık etmiştir."

"TÜRKİYE VE MHP HAZIMSIZLIĞI"

"Sayın Genel Başkanımız, partimizi takip eden saygıdeğer muhabir arkadaşlarımızla samimice güne ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken bunu sabote eden malum ve meşum şahıs, mensubu bulunduğu çevrelerin Türkiye ve MHP hazımsızlığını göstermekten başka birşey yapmamıştır."