MHP'den Erdoğan'ın 50+1 çıkışına ilk yanıt! Devlet Bahçeli'nin ne zaman konuşacağı belli oldu

MHP'den Erdoğan'ın 50+1 çıkışına ilk yanıt! Devlet Bahçeli'nin ne zaman konuşacağı belli oldu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 50+1 çıkışı ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin en zaman konuşacağını açıkladı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "50+1 mecburiyeti partileri yanlış yollara sevk ediyor" açıklaması ile ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'la görüştüğünü açıkladı. Saymaz, "Yalçın, yarını bekleyin' dedi" ifadelerine yer verdi.

"YARINI BEKLEYİN"

Erdoğan'ın seçim sistemine dair çıkışı üzerine tüm gözler Cumhur İttifakı'nın ortağı Devlet Bahçeli'ye çevrilirken sosyal medya hesabından paylaşım yapan gazeteci İsmail Saymaz, "50+1 meselesinde Bahçeli’nin görüşünü öğrenmek için MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ı aradım. Yalçın, MHP’nin grup toplantısını işaret ederek, 'Yarını bekleyin' dedi, Yalçın, Bahçeli’nin konuşmasında bu meseleye değineceğini ifade etti" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 50+1 çıkışının ardından muhalefet kanadı ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Erdoğan’ın 'yüzde 50+1' ile ilgili sözlerinin asıl muhatabı MHP Genel Başkanı Sn. Bahçeli'dir" demişti.