MHP’nin düzenlediği toplantıya, borsa başkanının sözleri damga vurdu: Dermanımız kalmadı!

MHP’nin düzenlediği toplantıya, borsa başkanının sözleri damga vurdu: Dermanımız kalmadı!

Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin ‘Adım Adım Anadolu’ programına katılan ve burada konuşma yapan Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, tarım ve hayvancılığın girdi maliyetindeki artışa çözüm isteyerek, "Üretecek dermanımız kalmadı" dedi.

YURT HABER - Cumhur İttifakı ortağı MHP Kayseri İl Başkanlığı, ‘Adım Adım Anadolu’ programı düzenledi. MHP’nin önemli isimlerininde  katıldığı Programa Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, damgasını vurdu.

Başkan Bağlamış, burada yaptığı konuşmasında tarım ve hayvancılıkta yaşanan girdi maliyetlerindeki yükselişe dikkat çekti ve  çözüm istedi.

Bağlamış, “Ben öncelikle tarım ve hayvancılık üretimi yapan kardeşlerim adına 2020 yılının mart ayındaki tarım ve hayvancılık üretimi maliyetleri 2021 yılının kasım ayında hemen hemen yüzde 100 bir artışla karşı karşıya gelmiş durumda. Üretim maliyetlerinin bu yıl satış yaptığı rakamlarla kıyaslandığı zaman tarım ve hayvancılıktaki girdi maliyetlerinde olağanüstü sıkıntı olduğunu görüyoruz.

Biz tarım ve hayvancılık üreticileri olarak girdi maliyetlerindeki yükselişin satış yaparak vatandaşa yansımasını istemiyoruz. Özellikle devletimizden Tarım Bakanlığı’mızdan girdi maliyetindeki artışa hızlı bir şekilde çözüm getirilmesi noktasında desteklerine ihtiyacımızın olduğunu belirtmek istiyorum. Biz tarım ve hayvancılık camiası olarak hem şehrimiz hem de ülkemiz adına üç yıldır pandemi dönemini de göz önünde bulundurarak yoğun, gayretli şekilde üretmeye devam ediyoruz ama bizim üretecek dermanımız kalmadı. Özellikle hayvancılık sektörümüzde, özel sektör de 3 yıldır olağanüstü bir küçülme oldu. Bizim hızlı bir şekilde tarım bakanlığımızın tarım ve hayvansal girdilerde maliyet girdi de bizler destek vermeleri kanaatindeyim” diye konuştu.

İlgili Haberler