Murat Kurum'dan baş döndüren U dönüşü! Davet kriziyle ilgili yine farklı konuştu

Murat Kurum'dan baş döndüren U dönüşü! Davet kriziyle ilgili yine farklı konuştu

AKP İstanbul adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile arasında tartışma konusu olan davet krizine dair tuhaf açıklamalarda bulundu.

AKP İBB adayı Murat Kurum, Habertürk canlı yayınında konuştu.

"KOLTUĞU BOŞTU, GELMEDİ, YERİ AYRILMIŞTI"

Kurum, rakibi mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaşanan davet krizine ilişkin olarak "Arasa beni davet edin, dese edilirdi zaten. Ayasofya'ya da çağırmıştık gelmedi" dedi. Kurum ayrıca, “Bugün koltuğu boştu, gelmedi. Yeri de ayrılmıştı” ifadelerini kullandı.

ekran-goruntusu-2024-02-26-230837.png

'HAYALİ DAVETLER' DEMİŞTİ

Ekrem İmamoğlu’nun ‘hayali davetler’ uydurduğunu öne süren Kurum, daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Ben Altyapı ve Ulaştırma Bakanımızla beraberdim. Kendisine herhangi bir davet yapılmamış” demişti.

MURAT KURUM MAL VARLIĞINI AÇIKLADI

Kurum, canlı yayında “Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı. Siz de açıklayacak mısınız?” sorusuna "Biz düzenli olarak hem bakanlık sürecinde hem de milletvekilliği sürecinde bildirmek zorundasınız. Mal varlığımızı açıklamada herhangi bir sorunumuz yok" yanıtını verdi.

Kurum daha sonra mal varlığını açıkladığını öne sürerek şöyle konuştu:

"Bizim Ankara'da evimiz var. İstanbul'da evimiz var. 1 tane arabamız var. Biraz da borcumuz var. Mal varlığımız bu. Biraz borcumuz var. Ev aldığımız için o eve olan borcumuz var. 2 yıl daha borç ödeyeceğiz. Ankara'da Ümitköy'de evimiz var. İstanbul'da Kağıthane'de ev var. Yalımız yok."

Mehmet Akif Ersoy’un “Hepsi bu kadar mı?” sorusuna ise “Evet, daha olması gerekiyor?” şeklinde gülerek yanıt verdi.

ekran-goruntusu-2024-02-26-230858.png

ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

"Aday olduktan sonra anket yaptım. 2,5-3 puan gerideydik. Projelerimizi açıkladık. Biz öne geçtik. Bugün 1-1,5 puan öndeyiz. Bunların hazmedemediği konular bu zaten. Telaşları bundan. Murat Kurum öne geçer. Siz bu insanların sorunlarına yüzünüzü dönerseniz, insanlar da size cevabı verir. Bunu gördükleri için 'acaba ne yapsak' telaşı içindeler. Bizim hesap veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Alnımız ak. Biz İstanbul'un sorunlarını çözmek için meydana çıkmışız. Milletimizin teveccühleriyle, arzusuyla çıkmışız. Daha öncesinde de anketler yapıldı. Orada da milletimiz bizi istedi, arzuladı. Sayın Cumhurbaşkanımız da takdir etti, bizi aday gösterdi. O coşku heyecan ve teşkilatlarda her geçen gün üstüne koyarak devam ediyor. Vatandaşla iç içeyiz. Biri kolumuzdan, biri gömleğimizden çekiyor, fotoğraf çektirelim diyor. Biri slogan çıkarıyor cebinden."