Naci Görür Tokat'taki depremin ardından isyan etti: "6 Şubatı ne çabuk unuttunuz? Deprem et fiyatından daha mı önemsiz?"

Naci Görür Tokat'taki depremin ardından isyan etti: "6 Şubatı ne çabuk unuttunuz? Deprem et fiyatından daha mı önemsiz?"

Prof. Dr. Naci Görür Tokat'ta meydana gelen 5.6'lık depremin ardından yurttaşlara seslendi. İsyan eden Görür "Deprem bizim için domates fiyatından, kırmızı et fiyatından daha mı önemsiz?" diye konuştu.

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tokat'taki depremin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin deprem gerçeği hakkında yurttaşlara seslenen Görür adeta isyan etti. Kahramanmaraş depremlerini anımsatan uzman isim şöyle konuştu:

“Dün ve bugün depremler oldu. Dünkü Malatya, Battalgazi’de 4,3 büyüklükte, diğeri Sulusaray Tokat’ta ve 4,1 büyüklükte. Malatya depremi muhtemelen Doğanşehir’den Yeşilyurt yakınlarından Malatya’ya uzanan bir fay üzerindedir. Bu fay MTA canlı fay haritası üzerinde yoktur. Bu fay bu aralar sıkça 4 mertebesinde deprem üretmektedir. Bugün Tokat’ta olan deprem, KAF’dan ayrılan ve GB istikametinde Anadolu levhası içerisine uzanan bir fay üzerindedir. Sevgiyle”

1.jpg

"TIPKI KOMEDİ GİBİ"

"HALKIMA DUYURU: Şu anda televizyonlarda yaşanan sahneleri çok iyi biliyorsunuz değil mi? Tıpkı komedi gibi. Deprem oluyor. Televizyonlar konuşmaya başlıyor. Deprem uzmanları sıra sıra boy gösteriyor. Kayıp yoksa şükr edilecek . Gece dışarıda kalınacak. Sonra da unutulacak. Eğer deprem büyükse acı ve keder.

"HAREKETE GEÇMİYOR MUSUNUZ?"

Sevgili halkım bu daha ne kadar sürecek? Neden deprem dirençli yerleşim alanları için talepte bulun muyorsunuz? Harekete geçmiyor musunuz? 6 Şubatı ne çabuk unuttunuz? Deprem bizim için domates fiyatından, kırmızı et fiyatından daha mı önemsiz? Mülkün sahibi sizsiniz"

2.jpg