Nagehan Alçı, Selçuk Bayraktar'ı O'na benzetti

Nagehan Alçı, Selçuk Bayraktar'ı O'na benzetti

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile ilgili ilginç bir benzetme yaptı.

BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar hakkında konuşan Nagehan Alçı, Bayraktar'ı dünyaca ünlü bir isme benzetti.

Bayraktar'ın "Türkiye Yüzyılı Buluşmaları" toplantısında, "Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı siz misiniz?" sorusuna, "Bunlar tevatürden ibaret" diye yanıt verdiğini hatırlatarak şöyle dedi:

"BAYRAKTAR, STEVE JOBS GİBİ"

"Ben bu cevapta siyasete kısa değil orta vadede de girme niyeti görmedim.

Bayraktar, bugün için hâlâ tam anlamıyla bir teknoloji girişimcisi. Kardeşi Haluk Bayraktar ile beraber Steve Jobs gibi, Bill Gates gibi alanında daha da büyük devrimlere imza atabilecek bir karakter.

Evet, Selçuk Bayraktar şüphesiz bir Türk milliyetçisi, aynı zamanda dindar bir Müslüman. Atatürk’ün 'İstikbal göklerdedir' sözünü şiar edinmiş ve 'cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bunları yapabilmeliyiz' vurgusunda da çok samimi bir insan. O sebeple Atatürkçü kesimin de değer verdiği bir karakter. Zamanın ruhu da şu an bu sentez zaten.

Fakat aynı zamanda bu teknolojik başarılarıyla tüm insanlığa hizmet eden bir global girişimci. O bağlamda da henüz yolun başında."