Ne kararlar alınacak? Kabine toplantısı başladı!

Ne kararlar alınacak? Kabine toplantısı başladı!

Pandemi kısıtlamalarının görüşüleceği kabine toplantısı başladı. Toplantı sonrası AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacağı biliniyor.

Toplantıya AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık ediyor. 

Toplantıda corona virüs kısıtlamaları ele alınacak.  Kademeli normalleşmede yeni adımların atılması da bekleniyor. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak.

1 Haziran'da yürürlüğe giren kademeli normalleşme ile sokağa çıkma kısıtlaması saat 22'den sonra olacak şekilde düzenlenmiş, Pazar günleri ise tamamen kısıtlama kapsamında kalmıştı. Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasının devam edip etmeyeceği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından yapacağı açıklamayla belli olacak. Hafta içi kısıtlamanın başlangıç saatinin ötelenmesi de seçenekler arasında bulunuyor.


Artan aşılamayla birlikte açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması da gündeme geldi. Kabine Toplantısı'nda bu konunun da gündeme gelmesi bekleniyor.


Toplantı sonrasında  turizmciler için de bir açıklama gelmesi bekleniyor. Bu kapsamda turizmcilere sağlanan ve bu ay sona erecek KDV desteği uzatılacak.