Nedim Şener'e 'FETÖ parlatması' yanıtı! CHP'li Özgür Özel ve Ali Tatar'ın ağabeyi konuştu

Nedim Şener'e 'FETÖ parlatması' yanıtı! CHP'li Özgür Özel ve Ali Tatar'ın ağabeyi konuştu

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener'in kendisi ile ilgili yazdığı 'FETÖ parlatması' yazısına hem CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den hem de Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar'dan cevap geldi.

FETÖ kumpası sürecinde, "Hukuksuzluğa isyan ve bu karanlığa bir nebze ışık olabilmek için hayatıma son veriyorum" sözleriyle hayatına son veren Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, "FETÖ ‘parlatması’ CHP’li Özgür Özel" başlıklı yazı kaleme alan Nedim Şener'e yanıt verdi.

CHP'li Özgür Özel de Şener'in yazısına tepki gösterdi.

FETÖ kumpası sürecinde yaşamına son veren Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, sosyal medya hesabından Şener'e yanıt verdi. Tatar, "Şimdi Fetövari ifadelerle, itiraflarla gerçekleri ve yaşadıklarımızı inkar edecek değiliz. Kumpaslara maruz kalan herkes de kimin dost olduğunu, kimin mert, kimin namert olduğunu iyi biliyor" dedi.

AĞABEY TATAR'DAN NEDİM ŞENER'E YANIT

Tatar'ın paylaşımları şu şekilde:

"KİMLEİRN YANIMIZDA KİMLERİN KARŞIMIZDA OLDUĞUNU UNUTMADIK"

"Nedim Şener’in siyasi tercih ve polemiklerinin tamamen dışında kalarak yazısındaki “uyarıyı” üslenerek şunları söylemeyi bir ahde vefa ve insanlık görevi olarak görüyorum. FETÖ ile siyasi iktidarın el ele olduğu kumpaslar döneminde kimlerin yanımızda kimlerin karşımızda olduğunu, dostumuzu düşmanımızı henüz unutmadık."

CHP'Lİ İSİMLERİN ARASINDA ÖZGÜR ÖZEL'İ DE SAYDI

"O günlerde FETÖ pompalaması ile medyada yürütülen linç kampanyası karşısında kamuoyunda adete vebalı muamelesi ile karşı karşıya kaldığımızda CHP milletvekilleri önce Malik Ejder Özdemir, Nurettin Demir, Dilek Akagün Yılmaz, daha sonra da Veli Ağababa ve Özgür Özel, MHP den ise sadece Özcan Yeniçeri cezaevi ziyaretleri, TBMM basın toplantıları ile Sessiz Çığlıklarda, AYM Adalet Nöbetimizde destek vermişler, yanımızda yer almışlar, ailelerle ilgilenmişler, kamuoyuna ulaşmamızda yardımcı olmuşlardır."

"KİMLERİN SAVCILIĞA SOYUNUP NE İSTEDİYSE VERDİĞİ KAMUOYUNUN MALUMU"

"Aslında bütün milletvekillerinin haksızlık hukuksuzluk karşısında durmaları, Türkiye Cumhuriyet’inin altını oyan örgütle mücadele etmeleri gerekirken; kimin kumpasları savunduğu, kimin FETÖ ye alan açtığı kimlerin Savcılığa soyunup ne istediyse verdiği kamuoyunun malumudur."

"HERKES KİMİN MERT, KİMİN NAMERT OLUĞUNU İYİ BİLİYOR"

"İşte böyle bir zamanda gösterilen feraset ve destek her türlü övgünün üzerindedir. Şimdi Fetövari ifadelerle, itiraflarla gerçekleri ve yaşadıklarımızı inkar edecek değiliz. Kumpaslara maruz kalan herkes de kimin dost olduğunu, kimin mert, kimin namert olduğunu iyi biliyor."

"ÖZGÜR ÖZEL'İ BÖYLE BİR ZAMANDA TANIDIM"

"Ben Özgür Özel’i böyle bir zamanda tanıdım. Ben tanıdığımda kamuoyunda şimdiki kadar tanınır değildi. Oysa şimdi herkes biliyor ki, yaptıklarıyla siyasi iktidarın dengesini bozuyor ve doğal olarak da hedefte."

"YAZIDA MESLEĞİM DIŞINDA HİÇBİR DOĞU BİLGİ YER ALMAMAKTADIR"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise şu sözlerle Şener'e yanıt verdi:

"Geçen hafta yaşananlardan sonra bayat bir iftira metni Süleyman Soylu'ya yakın bir internet sitesi tarafından dolaşıma sokulmuş, Ebabil Harekatı isimli troll ağınca yaygınlaştırılmış bugün de bir köşe yazarı tarafından kullanılmıştır" diye yazan Özel, "Bu yazıya konu ifadede ismim ve mesleğim dışında hiçbir doğru bilgi yer almamaktadır. 7 yıl önceki, 16 yıl önceye dönük söz konusu ifade baştan aşağı zamansal ve mekansal tutarsızlıklarla doludur, yargı mercilerince de dikkate alınmamıştır." ifadelerini kullandı. 

"ANILAN İSİMLERLE HİÇBİR İRTİBATIM YOK"

"Salihli'de hiç eczacılık yapmadığım gibi o tarihlerde Ankara'da TEB saymanıyım ve anılan isimlerle hiçbir irtibatım yok. Siyasete de girmiş değilim. Bu ifadenin sahteliğini ifadeyi okuyan her Manisalı ve her Salihlili teyit etmektedir."

"GEREKLİ HUKUKİ GİRİŞİMLERİ BAŞLATTIK"

"Ergenekon Balyoz ve Askeri Casusluk kumpaslarında FETÖ'nün ipliğini pazara çıkarmak için gece gündüz çalışmış halen FETÖ'nün hedefinde olan birisine karşı girişilen ortak saldırıyı kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bu konuda gerekli hukuki girişimleri başlattığımızı bildiririm."