Nükhet Duru, eşi tarafından öldürülen kadının dilekçesini okudu…Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu…

Sanatçı Nükhet Duru, 23 kez şikayet ettiği eski eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın çantasından çıkan dilekçeyi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu için okudu.

Sanatçı Nükhet Duru, 23 kez şikayet ettiği eski eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın çantasından çıkan dilekçeyi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu için okudu.

İki çocuk annesi Ayşe Tuba Aslan, 11 Ekim 2019'da boşandığı Yalçın Özalpay’ın satırlı saldırısında ağır yaralamıştı. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Arslan, 44 gün sonra ölmüştü. Ayşe Tuba Arslan’ın 3 kez uzaklaştırma kararı aldırdığı Yalçın Özalpay hakkında "Ben ölünce mi yardım edeceksiniz?" ifadesi yer alan 23 farklı dilekçe vererek şikayetçi olduğu ortaya çıkmıştı.

 

Nükhet Duru da 23 kez şikayetçi olduğu erkek tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan'ın çantasından çıkan son şikayet dilekçesini okudu. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da "O Dilekçenin Sahibi Var" etiketiyle paylaştığı videoya “Hakkında 23 kez şikayet dilekçesi yazdığı boşandığı erkek tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın öldürüldüğünde çantasından çıkan şikayet dilekçesini Nükhet Duru’dan dinleyin" notu düştü. 

 

Müzisyen Nükhet Duru'nun kadına şiddete karşı duyarlılığı artırmak amacıyla okuduğu Ayşe Tuba Arslan’ın dilekçesi şöyle:

 

“Tedbir kararı olmasına rağmen hiçbir şekilde sonuç alamadım. Yalçın Özalpay tekrar fiziksel şiddet gösterdiği için hayatımdan endişe ediyorum. Yalçın Özalpay’dan korkuyorum. Her gün işe gelip giderken beni takip ediyor. Yalnız sokağa çıkamıyorum, bu nedenden dolayı işe babam getirip götürüyor. Babamın yanımda olmadığı zamanlarda şahsıma yönelik ağza alınmayacak hakaretlerde bulunuyor. Artık namusuma dil uzatıyor. Sokaklarda bağırıyor. Herkes bize bakıyor. Ve bütün arkadaşlarımı rahatsız ediyor. Telefonla arayıp kötü kadın diye anlatıyor. Beni çocuklarımdan uzaklaştırdı, anneniz kötü kadın diye anlattı. Ben evimden çıkmayacaktım, uzaklaştırma kararı olduğu halde zorla eve girdi. Ben evi terk etmek zorunda kaldım. Çünkü fiziki şiddet ve tecavüz ediyordu zorla. Dayanamadım artık ben evimden çıkmak zorunda kaldım. Benim can güvenliğim hiç yok. Kezzap atmak, öldürmek, tehdit ediyor. Dayanacak gücüm kalmadı. Bunun gibi birçok tehditlerde bulunuyor. Bana artık iftira atıyor. Bankada param varmış adamla yaşıyormuşum. Bana para vermiş, ev almış. Artık çok yoruldum, ne yapacağımı bilmiyorum. 25 yıllık evliliğimde ne kadar altın varsa elimden aldı. Ben 25 yıldır iyiydim evi terk edince kötü oldum. Herkese böyle anlatıyor. Artık bu iftiralara dayanamıyorum. Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan rica ediyorum bir kadın olarak ben öldükten sonra mı bana yardımcı olacaksınız. Tek başıma ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum.”