O ildeki derelerden altın fışkırıyor! Bölgeye akın var

O ildeki derelerden altın fışkırıyor! Bölgeye akın var

Türkiye'nin o şehrindeki derelerinden adeta altın akıyor. Duyan, bilen ise altın toplamak için oraya koşuyor.

O ilimizin derelerinden adeta altın akıyor. Suya elini atan kıymetli madene ulaşıyor. Bunu duyan birçok vatandaş soluğu dere başında alıyor. İddialara göre burada günde 1 ila 3 gram arasında değişen altın çıkıyor.

ekran-goruntusu-2023-11-30-190508.png

BOLU'NUN İLÇELERİNDE DEREDEN ALTIN AKIYOR

Bolu'dan altın fışkırıyor. Seben, Mudurnu ve Göynük ilçelerinde dereden altın çıkaran vatandaşların yüzü bir hayli gülüyor.

İddialara göre sadece 24 saat için 1 ile 3 gram arasında değişen altın çıkarıldığı belirtilen dereler nedeniyle birçok vatandaş altın arama faaliyetlerine katılıyor.

ekran-goruntusu-2023-11-30-190534.png

DERELERDEN ALTIN NASIL ÇIKIYOR?

Altın aramak için kullanılan ekipmanlar oldukça basit ürünlerden oluşuyor. Altın çıkartmak isteyen kişiler kürek, elek ve kepçe ile birlikte kolay bir şekilde altın arayabiliyor. Ekipmanı olan kişiler altın aramak için dere kenarına akın ediyor.

ekran-goruntusu-2023-11-30-190543.png

Bolu'da, altın arama faaliyetleri genelde yazın yoğunluk kazanıyor. Dere kenarlarına koşan vatandaşlar sabahtan akşama kadar arama faaliyetleri yapıyor. Günü başarılı şekilde tamamlayan kişiler günde 1 ila 3 gram arasında değişen altın çıkardıklarını söylüyor. Altın arama faaliyetleri dere yatağı ekosistemine zarar verilmemesi için dikkatli bir şekilde yürütülüyor.