O şehirde koronavirüs denetimi cezası 1.5 milyon lirayı buldu!

O şehirde koronavirüs denetimi cezası 1.5 milyon lirayı buldu!

Koronavirüs salgını denetimleri tam hız devam ederken İzmir'de yapılan denetimlerde, kurallara uymadığı tespit edilen bin 167 kişi ve 42 iş yerine toplam 1 milyon 489 bin lira idari para cezası kesildiği açıklandı.

İzmir'de 13 Mart tarihinde, 30 ilçede ve Adnan Menderes Havalimanı'nda koronavirüs denetimleri düzenlendi.Tedbirler kapsamında maske takmamaktan 722 kişiye, sokağa çıkma yasağını ihlal eden 297 kişiye, sosyal mesafe kuralına uymayan 133 ve sigara içme yasağı kuralına uymayan 18 kişiye cezai işlem uygulandı.Ayrıca ekiplerce 6 bin 326 iş yeri denetlendi. Kurallara uymayan 42 işyeri ve bin 167 kişiye toplamda 1 milyon 489 bin 189 lira idari para cezası kesildi.

Denetimlerle ilgili Valilik resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeli kapsamında, ilimiz genelindeki denetimlerimiz aralıksız olarak devam etmektedir. Hedefimiz olan 'Mavi' kategoride yer almak için lütfen; maske, mesafe, temizlik kurallarına uyalım" uyarısı yapıldı.