Olcay Kılavuz, Sinan Ateş cinayeti sonrası ilk kez konuştu: "En çok mağdur olan benim"

Olcay Kılavuz, Sinan Ateş cinayeti sonrası ilk kez konuştu: "En çok mağdur olan benim"

Sinan Ateş cinayetinde parmağı olduğu öne sürülen MHP'li Olcay Kılavuz suikast ile ilgili ilk kez konuştu.

Sinan Ateş cinayetinde adı geçen eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, cinayetin işlendiği 30 Aralık 2022 tarihinden bu yana ilk defa konuştu. Sessizliğini bozan Kılavuz, yaşanan suikast hakkında "alçakça" derken "Bu olayda en çok mağdur olan benim" ifadelerini kullandı.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in şikayetinin ardından Olcay Kılavuz'un da şüpheliler arasında yer aldığı belirtildi.

OLCAY KILAVUZ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Cinayeti işleyen tetikçiyi kaçıran Tolgahan Demirbaş’ın, Kılavuz’a ait evden çıktığı ortaya çıkmıştı. Kılavuz’un, Sinan Ateş cinayetinin şüphelisi olduğu belirtilirken Kılavuz cinayetin işlendiği 30 Aralık 2022 tarihinden sonra ilk kez konuştu.

"BU OLAYDA EN ÇOK ÜZÜLEN VE EN ÇOK MAĞDUR OLAN KİŞİ BENİM"

Halk TV'den Seyhan Avşar'a konuşan Kılavuz, hakkındaki tüm iddiaları reddederek şunları söyledi:

"Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim.

"BU ÇOK KORKUNÇ BİR ŞEY. HATTA ALÇAKÇA"

Namusum ve şerefimle Ülkü Ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça."