Optimar Araştırma'ya göre Millet İttifakı'nın adayı belli oldu... İşte Erdoğan'ın rakibi!

Optimar Araştırma'ya göre Millet İttifakı'nın adayı belli oldu... İşte Erdoğan'ın rakibi!

Optimar Araştırma sahibi Hilmi Daşdemir, Erdoğan'a karşı Millet İttifakı'nda kimin aday olabileceğini söyledi.

Optimar Araştırma sahibi Hilmi Daşdemir, Medyatava TV'ye konuştu. Millet İttifakı'nın adayının kim olacağına ilişkin kulis bilgisini paylaşan Optimar Araştırma'nın sahibi Daşdemir,  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun isminin ön planda olduğunu ifade etti. 

Daşdemir şöyle dedi:

"KILIÇDAROĞLU'NUN ADI ÖNDE AMA..."

"Altılı masa çokça konuşuluyor. Anketlerde oy oranında Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı'yla başa baş gittiğini görüyoruz. Cumhur İttifakı'nın adayının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu biliyoruz. Muhalefetin adayının kim olacağına dair soru işaretleri sürüyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adı öne çıksa da İmamoğlu ve Yavaş'ın da yarıştan geri kalmadıklarını gözlemliyorum."

"ADAYIN KEMAL BEY OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

"Kulis bilgisi şöyle; ben adayın Kemal Bey olacağını öngörüyor ve düşünüyorum. CHP içinde çok eski tanıdığım isimler var. Ve onlardan aldığım bilgilere göre, diğer partiler ısrarcı olurlarsa Kemal bey ve yakın isimler, "herkes kendi adayını çıkarsın, ikinci turda en çok oy alanı destekleyelim" dediklerini duyuyorum. Bu takdirde kim ikinci tura kalır derseniz. CHP'nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu olursa, ikinci tura kalacak en güçlü isim olacaktır. CHP'nin başındaki isim olduğu için bu daha muhtemel. CHP'nin yüzde 80'inde parti aidiyeti çok yüksek. Ekrem bey ve Mansur bey dışarıdan gelmiş isimler. Burada Kemal bey net irade koyduğunda aday olması çok yüksek."