Osmangazi Köprüsü'nde çifte soygun

Osmangazi Köprüsü'nde çifte soygun

Sosyal medyada dolaşan ve geçen yıl çekilen videoda bir çift, Osmangazi Köprüsü'nde "soygun" yapıldığını iddia etti. Videonun dolaşıma girmesiyle pek çok vatandaş da benzer olayın kendi başlarına geldiğini açıkladı.

Osmangazi Köprüsü 2016 yılında açılışından beri sık sık tartışmalarla gündeme geliyor.

Sosyal medyada dolaşan ve geçen yıl çekilen videoda bir çift, Osmangazi Köprüsü'nde "soygun" yapıldığını iddia etti. Videonun dolaşıma girmesiyle çok sayıda vatandaş da benzer olayın kendi başlarına geldiğini açıkladı.

Görüntülerde, "HGS’miz boş diye geçirmiyorlar, ama HGS’miz dolu" diyen çift, "Kapıyı açın, HGS’m dolu benim. Nakit vermeyeceğim, duble alıyorsunuz. Yeter bu soygun ya. BİMER’e şikayette bulunacağım. Hem devletten alıyorsunuz hem de burada peşin alıyorsunuz" diyerek sitemde bulundu.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Osmangazi Köprüsü'nde, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) olduğu halde, HGS'nin "arızalı" olduğu belirtilerek gişeden nakit ödeme yapılması isteniyor. İddiaya göre, nakit ödeme yapıldıktan sonra, köprüden geçen araçtan bir de HGS para çekiyor. Fiş almadığı için, nakit ödeme yapan vatandaş, köprüde para verdiğini de daha sonra kanıtlayamıyor. Üstelik, gişede fiş verilmeyerek, geçişin düşük gösterilmesi devlete de zarar veriyor. Zira köprüyü yapan firmaya araç garantisi veren devlet, bu şekilde daha fazla ödeme yapmak zorunda kalıyor.

Videonun sosyal medyada yeniden gündem olmasının ardından vatandaşlar kendilerinin de başına aynı olayın geldiğini açıkladı.