Özgür Özel, Esad'la görüşmek için Şam'a gidiyor!

Özgür Özel, Esad'la görüşmek için Şam'a gidiyor!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Suriye yönetiminin CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ziyaret isteğini kabul ettiğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Halk TV'de Gözde Şeker'in sunduğu Yeni Bir Sabah isimli programa konuk oldu. CHP'li Bulut, CHP lideri Özgür Özel'in Suriye ziyaretine dair önemli açıklamalarda bulundu.

AKP'nin yarattığı Suriyeli sığınmacı krizi ve Suriye'de Türkiye'nin egemenlik alanındaki Süleyman Şah Türbesi'ni hatırlatan Bulut, Özel'in çözüm için ülkeye gideceğini söyledi. Bulut, Şam yönetimi ile temasa geçtiklerini belirterek ziyarete ilişkin olumlu yanıt aldıklarını söyledi. 

ŞAM'DAN GÖRÜŞMEYE YEŞİL IŞIK

CHP'li Bulut şunları söyledi:

"Görüşme niyetine ilişkin bu konuların çözümü, niyet ifadesi karşılık buldu. Bundan sonra sadece şartların olgunlaşması, nerede görüşme hangi tarih bunlar konuşulacak. Biz görüşme talebimizi ilettik Şam'dan da olumlu cevap geldi."

ZİYARET TEMMUZ AYININ İÇİNDE YAPILACAK 

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, pazartesi günü CHP Genel Merkezi'nde yaptığı basın açıklamasında Özel'in bu ay içerisinde Suriye Devlet Başkanı Esad ile görüşeceğini söylemişti.

Yücel, "Cumhuriyet Halk Partisi, elini taşın altına koymaya hazırdır. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel, temmuz ayı içerisinde Şam’a bir ziyaret gerçekleştirmeyi planlıyor. Çünkü bu sorunu Türkiye ile Suriye'nin masaya oturarak birlikte çözebileceğine inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz Türkiye'yi bu halde bırakmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin Avrupa’nın sığınmacı deposu olmasını reddediyor" demişti.