Özgür Özel tartışmalara son noktayı koydu! Muharrem İnce, CHP'den aday mı olacak?

Özgür Özel tartışmalara son noktayı koydu! Muharrem İnce, CHP'den aday mı olacak?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin CHP'den belediye başkan adayı olacağı ile ilgili tartışmalara son noktayı koyan bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin İzmir'den CHP adayı olacağına ilişkin iddialara yanıt verdi.

CHP VE HEDEP GÖRÜŞECEK Mİ?

DW Türkçe'den Kıvanç El'e konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, HEDEP ile bir görüşme olup olmayacağına yönelik soruya "Mutlaka görüşme olur. Görüşmenin ev sahibinin kimin olduğunun talebin kimden geldiğinin de böyle gerilim konusu yapabilecek bir sürecin içinde değiliz, doğru da değil" yanıtını verdi.

Özel, "Türkiye'de herkesin birbirine rezervi var ama CHP'nin özellikle seçmenlerine duyduğu saygıdan dolayı, Türkiye'de Cumhuriyeti kuran parti olmasından dolayı, çok partili siyasi rejimin kazandırılmasındaki çok önemli rolünden dolayı en güçlü kasımız tüm siyasi partilerle görüşebilen, ziyaret edebilen ve ziyaret kabul eden bir parti olmamızdır. Bu noktada hiçbir zorluk yaşayacağımızı düşünmüyorum" diye konuştu.

"BİR PARTİNİN GENEL BAŞKANINA 'BELEDİYE BAŞKANI OL' DENMEZ"

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmesinin ardından İnce'nin 'İzmir adayı olacağı' iddialarına ilişkin bir soru üzerine ise Özel şunları söyledi:

"Muharrem İnce'nin İmamoğlu'ndan bir randevu talebi olduğu Ekrem Bey tarafından bana geçen hafta iletildi. Ben de "Siz Büyükşehir Belediye Başkanısınız, bir partinin genel başkanı görüşmek istiyorsa görüşmek doğrudur" dedim. Ekrem Bey görüşmeden sonra da Muharrem İnce'nin İstanbul'un kazanılmasına önem atfettiğini ve destek vereceğini söylediğini söyledi. Ben de bundan memnun oldum. İzmir'e dair ne bizimle ne de Ekrem Bey ile bir görüşme yok. CHP'den aday olmasını bekleyemeyiz, üyemiz de değil. Başka bir partinin genel başkanı. İzmir'e dair mevcut başkanla ilgili memnuniyet anketi yapılıyor. Mevcut başkan aday olacaksa ilan edeceğiz, eğer olmayacaksa da başka aday adayları arasında bir anket çalışması yapacağız. Zaten başvurular bitti. CHP'den Muharrem İnce'nin aday olmasını bekleyemeyiz. Bunu biz söylesek nezaketsizlik olur. Bir partinin genel başkanına "belediye başkanı ol" denmez. Bu tartışma benim için bu nedenle sürpriz."