Özgür Özel'den Erdoğan'ın sahaya inmesine olay yanıt: "Murat Kurum’dan olmayacağını anladı"

Özgür Özel'den Erdoğan'ın sahaya inmesine olay yanıt: "Murat Kurum’dan olmayacağını anladı"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Aslında Erdoğan her sözü ve adımıyla ‘Bu Murat Kurum’dan olmayacak galiba, olmayacağını anladım, mecburen bu kampanyayı benim yürütmem lazım’ diyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Kazım Karabekir Cemevi’ni ziyaret etti. Özel ve İmamoğlu, ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"ERDOĞAN ÜLKEYİ 100 YIL SONRA TEK PARTİLİ REJİME GEÇİRMEYE ÇALIŞIYOR"

Özel, Şırnak’ta AKP’nin devlet imkanları ile aralarında kamu görevlilerinin de olduğu kişilerle propaganda yapması hakkında, “Devleti partinin devleti, partiyi devletin partisi sanan bir anlayış, attığı her adımda Türkiye’ye 2024 yılında yeni bir utanç yaşatıyor. 100 yıl önce bu Cumhuriyet kuruldu ve çok partili rejime geçirmekle övünüyoruz biz bu ülkeyi. Tayyip Erdoğan, 100 yıl sonra tek partili rejime geçirmeye çalışıyor” dedi.

"KENDİ ADAYINI KİFAYETSİZ GÖRDÜĞÜNÜ GÖSTEREN YAKLAŞIMLAR" 

Özel, AKP’nin İstanbul adayı Murat Kurum’un ortak canlı yayına çıkma teklifini reddetmesi hakkındaki soruya, “Kurum’un yerinde olmak istemezdim. Çünkü Erdoğan’ın, Sayın Ekrem İmamoğlu ile ilgili söylediği her şey kendi adayını kifayetsiz gördüğünü, yetersiz gördüğünü, Ekrem Başkan ile baş edemediğini düşündüğünü gösteren yaklaşımlar. O yüzden aslında Erdoğan her sözü ve adımıyla ‘Bu Murat Kurum’dan olmayacak galiba, olmayacağını anladım, mecburen bu kampanyayı benim yürütmem lazım’ diyor. Zaten Ekrem Başkan ile de geçtiğimiz günlerde otobüste halkı selamlarken Sayın Erdoğan’ın resimlerini görünce başkan ‘Esas rakibim burada’ diye bana göstermişti. Bunu tescil ediyorlar, bunu kabul ediyorlar” diye yanıt verdi.

"ACEMİ ADAY. BİRAZ SEVİYESİ DÜŞÜK"

Kurum’un kendisinin ortak yayın davetiyle ilgili ‘samimi bulmuyorum’ ifadesine yanıt veren İmamoğlu, “Ne diyeyim? Genel Başkanım, acemi aday. Yapacak bir şey yok. Denecek çok bir şey yok. Yani milletimiz kanaati kararı görüyor zaten. Biz yine de medeni bir ortamda, bu tür tartışmaların olmasından yanayız. Onun dışında verdiği cevaplar falan, zaten hani biraz seviyesi düşük. Ona cevap vermek istemiyorum” dedi.

"BEN, MİLLETİN ANKETİNE BAKIYORUM"

Murat Kurum’un anketlerde önde olduğunu söylediği anket sonuçlarına ilişkim de konuşan İmamoğlu, “Ona gelen anketlerde önde olabilir. Ben, milletin anketine bakıyorum. Gayet iyi gidiyor. Günü geldiğinde biz sizi anket konusunda sağlıklı bir şekilde bilgilendiririz” ifadelerini kullandı.