Özgür Özel'den İYİ Partililere sıcak mesajlar: "İYİ Parti iyi insanların partisidir. Bundan sonra ittifak arayışımızı tabana yayacağız"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti'nin yerel seçimlere tek başına girme kararının ardından bugün yaptığı konuşmada İYİ Partililere çok sıcak mesajlar verdi ve ittifak arayışının tabana yayılacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Özel, İYİ Parti'nin GİK toplantısında çıkan yerel seçimlere 'hür ve müstakil' girme kararı almasını da değerlendirdi. Özel'in İYİ Parti'nin kararına ilişkin ifadeleri şu şekilde oldu: 

ekran-goruntusu-2023-12-05-172528.png

"BEN YAKASINDA GÜNEŞ GÖRDÜĞÜMDE YOLDA GÖRSEM 'İYİ BİR İNSANLA KARŞILAŞTIK' DERİM"

"İlk baştan söylemiştim, alınacak her iki karara da saygılıyız demiştim. Aynen bu saygımızı muhafaza ediyoruz. İYİ Parti, CHP’nin geçmişte çok önemli işbirlikleri, ittifaklar yaptığı, 81 il başkanımızı birbirinden ayırmadığımız, gittiğimiz tüm ilçelerde ilçe başkanlarını kendi ilçe başkanı gibi gördüğümüz, çok kıymet verdiğimiz bir partidir. Ben yakasında güneş gördüğümde, yolda görsem ‘iyi bir insanla karşılaştık’ derim.

"İYİ PARTİ İYİ NSANLARIN PARTİSİDİR, ATATÜRK'Ü SEVEN İNSANLARIN PARTİSİDİR"

Çünkü İYİ Parti’nin seçmeni gerçekten iyi insanlar. Atatürk’ü, ülkesini seven, bayrağını seven insanlar. O yüzden bütün örgütümüzden talebim şudur, eski dosttan düşman olmaz. Sakın İYİ Parti GİK’te bir karar verdi diye, İYİ Parti ile bir sıkıntımız olduğunu düşünmeyin. İYİ Parti iyi insanların partisidir, çağdaş insanların partisidir, bizim kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü seven insanların partisidir… Bundan sonra ittifak arayışımızı tabana yayacağız.

"İSTANBUL'A İHANET EDENLER GERİ DÖNMESİN DİYE, ANKARA'YI PARSEL PARSEL SATANLAR KALDIKLARI YERDEN DEVAM ETMESİN DİYE"

Bundan sonra İstanbul’a ihanet edenler İstanbul’a geri dönmesin diye, Ankara’yı parsel parsel satanlar dönüp kaldıkları yerden devam etmesin diye, Tayyip Bey helikoptere binip Araplara, Katarlılarla, Arap şeyhlerine arsalarımızı helikopterden pazarlamasın diye bütün milletimiz ile ittifak yapacağız. Bu yol bizim. Bu yürüyüş bizim. CHP’lilerin tek başına yürüyeceği bir yol değildir. Bütün milletimizi ranta, talana karşı halkçı belediyecilikle birleşmeye davet ediyorum"