Özgür Özel'den İYİ Parti'ye gönderme: "Balıkesir'in iradesi böyle çalındı"

Özgür Özel'den İYİ Parti'ye gönderme: "Balıkesir'in iradesi böyle çalındı"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir'deki aday tanıtım toplantısında konuştu. Özel, 2019 yerel seçimlerinde Ahmet Akın'ın ittifak için adaylıktan çekilmesiyle Balıkesir'in iradesinin 'çalındığını' ifade etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada yerel seçimlere değindi.

ekran-goruntusu-2024-02-25-192119.png

KILIÇDAROĞLU'NA OY VERENLERDEN OY İSTEDİ

Özel, Balıkesir'de genel seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veren herkesten 10 ay sonra 31 Mart seçimlerinde de CHP'ye oy vermesini istedi. Özel, konuşmasında 2019 yerel seçimlerinde İYİ Partili aday İsmail Ok'un, Balıkesir'i nasıl 'AKP'ye teslim ettiğini' tek tek açıkladı.

ekran-goruntusu-2024-02-25-192114.png

"DEDİLER Kİ 'ADAYINIZI GERİ ÇEKİN BURAYI BİZ İSTİYORUZ'"

Özel, konuşmasında şunları söyledi:

Geçen sene Mayıs'ta önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veren herkes, 10 ay sonra aynı oyu atsa Balıkesir kurtuluyor. Geçen seçimde Ahmet Akın'ı aday yaptık. 'Ahmet Akın herkese yakın' dedim alırsın bu seçimi. Alıyor muydu alıyordu. Bütün Balıkesir şahit ki, Millet İttifakı'nın adayı olarak bu kabusu bitiriyordu. Siyaset ayırmayan hizmet eden bir belediye başkanı olarak geliyordu. Dediler ki 'adayınızı geri çekin burayı biz istiyoruz'.

"İSMAİL OK EMANETİ ALDI, İKİ ELİYLE AKP'YE VERDİ"

Ahmet Akın 'Madem ittifaktır' dedi, çekildi. Burayı öyle istediler İsmail Ok'a verildi. İsmail Ok da emaneti aldı iki eliyle AKP'ye verdi. Ödülünü aldı mı? Aldı AKP onu milletvekili yaptı. Ortada Balıkesirlinin iradesinin çalınması var!