Öztrak’dan, Kavakçıoğlu’na yanıt: “Canına kıyanları, çizdiğiniz pembe tablonun neresine koyacağız!”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Kavcıoğlu'nun "Hiç kimsenin burnu kanamadan 2020 pandemi krizi atlatılmıştır" açıklamasını “Pandemide yaşamına kıyan onlarca müzisyeni ve daha onlarca canı çizdiğiniz bu pembe tablonun neresine koyacağız?" sözleriyle eleştirdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun "Hiç kimsenin burnu kanamadan 2020 pandemi krizi atlatılmıştır" açıklamasına pandemi sürecinde yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle hayatına son veren insanların hikayeleri ile yanıt vererek, "Bu ülkede doğru dürüst destek verilmediği için pandemide yaşamına kıyan onlarca müzisyeni ve adını duyamadığımız daha onlarca canı çizdiğiniz bu pembe tablonun neresine koyacağız?" dedi.

Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Merkez Bankası'nın rezervlerinde eriyen 128 milyar doları yaşamına kıyan insanların almadığını söyleyerek, "Dövizleri millete sattık diyerek kabahatinize milleti ortak etmeye çalışmayın. Hakaret ve iftira etmeyin, şirretlik yapmayın, Hazine ve Maliye Bakanınızın tavsiyesine uyun. Gün gün, ne kadar dövizi, hangi kurdan sattınız, artık millete açıklayın" ifadelerini kullandı.

"128 MİLYAR DOLAR İÇİN 128 AYRI BAHANE ÜRETTİLER"

CHP Sözcüsü Öztrak, şöyle konuştu:

"Saray ve şürekâsı erittikleri 128 milyar dolar için bugüne kadar 128 ayrı bahane üretti. En son çiçeği burnunda Merkez Bankası Başkanı Eski AK Parti vekili çıktı, ‘Pandemi de tek bir kişinin burnu bile kanamadı’ dedi. O zaman biz de Erdoğan ve Şürekâsına soruyoruz:

Tekirdağ’da cebinde kalan son 12 lirayı eşine pazar parası diye bırakıp yaşamına son veren hemşerim Fedai Kuşçu’yu, işsiz kaldığı için Diyarbakır Silvan’da 14. kattan kendini aşağıya atan 26 yaşındaki Süleyman Hasoğlu’nu, icralara dayanamadığı için yaşamına son veren gencecik evladımız Alper Danış’ı, Kocaeli’ne çalışmak için giden ekonomik sıkıntılara dayanamayarak yaşamına son veren 25 yaşındaki inşaat işçisi Ünal Çetinkaya’yı, bu ülkede doğru dürüst destek verilmediği için pandemide yaşamına kıyan onlarca müzisyeni ve adını duyamadığımız daha onlarca canı çizdiğiniz bu pembe tablonun neresine koyacağız?

Buharlaştırdığınız 128 milyar doları yaşamına kıyan bu insanlarımız almadı. ‘Pandemide kimsenin burnu kanamadı’ diyerek milletin aklıyla artık daha fazla alay etmeyin. Dövizleri millete sattık diyerek kabahatinize milleti ortak etmeye çalışmayın. Hakaret ve iftira etmeyin, şirretlik yapmayın, Hazine ve Maliye Bakanınızın tavsiyesine uyun. Gün gün, ne kadar dövizi, hangi kurdan sattınız, artık millete açıklayın."