Pakdemirli’nin FETÖden tutuklu abisi cezaevinde koronavirüse yakalandı

Pakdemirli’nin FETÖden tutuklu abisi cezaevinde koronavirüse yakalandı

Manisa T Tipi cezaevinde geçen hafta yapılan sağlık taramasında 50 hükümlünün koronavirüs testi pozitif çıkınca, cezaevinde görüşler yasaklandığı öğrenildi.

Manisa T Tipi cezaevinde geçen hafta yapılan sağlık taramasında 50 hükümlünün koronavirüs testi pozitif çıkınca, cezaevinde görüşler yasaklandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin abisi olan ve 2016 yılından bu yazana FETÖ örgütüne üye olmaktan cezaevinde tutuklu bulunan Prof.Dr. Mehmet Pakdemirli’nin de koronavirüse yakalananlardan biri olduğu öğrenildi.


 
Sözcü'den İlker Kılıçarslan'ın haberine göre; Manisa merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunan ve 2014 yılında faaliyete geçen T Tipi Cezaevi'nde Covid-19 vakası sebebiyle hükümlü görüşleri 10 gün boyunca geçici olarak askıya alındı. Edinilen bilgilere göre, geçen hafta cezaevinde yapılan sağlık taramasında bir koğuşta kalan hükümlülerde pozitif vakalar çıktı. Rutin sağlık taraması sırasına Covid-19'a yakalan hükümlü sayısının 50'ye ulaşmasını ardından, durum Adalet Bakanlığı'na bildirildi. Adalet Bakanlığı talimatı doğrultusundan hareket geçen cezaevi yönetimi, salgının yayılması önlemek için cezaevinin 10 günlük karantinaya alınmasını ve cezaevine giriş çıkışların yasaklanmasını kararlaştırdı.


Manisa T tipi cezaevinin 10 günlük karantinaya alınmasını hükümlü yakınları görüşmeye cezaevine geldiklerinde öğrendiği iddia edildi. Yakınlarıyla görüşmek için cezaevine giden hükümlü yakınlarının cezaevi yönetimi tarafından ‘Cezaevi karantinaya alındı' gerekçesiyle görüşmeye alınmadığı iddia edildi. Manisa T Tipi Cezaevi'nde Covid-19 testi pozitif çıkan ve karantinaya alınanların arasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin kardeşi olan ve 2016 yılından buyana FETÖ terör örgütüne üye olmaktan tutuklu bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin de olduğu öğrenildi.

 
Cezaevinde koronavirüse yakalanan ve Prof.Dr. Mehmet Pakdemirli'ninde içinde bulunduğu 50 kişinin koğuşlarda karantinada tutulduğu, sağlık durumlarının iyi olduğu saptandı.