Perinçek'ten Demirtaş'a yanıt

Perinçek'ten Demirtaş'a yanıt

Doğu Perinçek, Selahattin Demirtaş'ın "Siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP’yi biz kendimiz kapatacağız" sözlerine yanıt verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Doğu Perinçek, HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya üzerinden “Ben seçilirsem Vatan Partisi’ni kapattırmayacağım. Partiniz dâhil, bütün partilerin hazineden adil bir yardım almasını sağlayacağım. Ayrıca siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP’yi biz kendimiz kapatacağız” sözlerine yanıt verdi.

Doğu Perinçek, yine sosyal medya üzerinden verdiği cevapta, “HDP'yi siz kurmadınız ki siz kapatasınız. HDP'yi ABD, İsrail ve PKK kurdu. Onlara güvenmekten vazgeçin sizi kurtaramazlar. Kandil'e beyaz bayrak çektireceğiz. Mehmetçiğe kurşun sıkma, Aybüke öğretmenleri katletme, toprağımıza mayın döşeme özgürlüğü yok. Her durumda Türkiye'nin geleceğinde HDP yok. HDP için tek çıkış yolu kendisini dağıtması, HDP'ye üye olan bütün vatandaşlarımızın Vatan Partisi'ne katılmasıdır. Türk de biziz Kürt de biziz. Hepimiz Türk Milletiyiz!” ifadelerini kullandı.