Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan depremin ardından korkutan açıklama

Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan depremin ardından korkutan açıklama

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, bugün yaşanan iki büyük deprem için, "Olağanüstü bir durum yaşanıyor. Tüm yeryüzünde böyle bir deprem işleyişi görülmedi. Tüm yer yukarıdaki kırıklar gıcırdıyor" dedi.

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, bugün yaşanan iki büyük deprem için, “M7,7'lik depremden sonra olan M7,6lık deprem irkitilmiş bir depremdir (induced earthquakes). Olağanüstü bir durum yaşanıyor. Tüm yeryüzünde böyle bir deprem işleyişi görülmedi. Tüm yer yukarıdaki kırıklar gıcırdıyor” dedi.

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7.7’lik deprem meydana gelmesinin ardından, saat 13.24’te de Elbistan merkezli 7.6 depreminin yaşanmasını değerlendirdi. Ercan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"BÖYLE BİR DEPREM İŞLEYİŞİ GÖRÜLMEDİ"

“M7,7'lik depremden sonra olan M7,6’lık deprem irkitilmiş bir depremdir (induced earthquakes). Olağanüstü bir durum yaşanıyor. Tüm yeryüzünde böyle bir deprem işleyişi görülmedi. Tüm yer yukarıdaki kırıklar gıcırdıyor.”

abbed6a0-24d2-4cf1-8148-1926c50475bd-w.png