Prof. Dr. Naci Görür, deprem bölgesindeki vatandaşları uyardı, yetkililere seslendi!

Prof. Dr. Naci Görür, deprem bölgesindeki vatandaşları uyardı, yetkililere seslendi!

Depremin ardından konuşan Prof. Dr. Naci Görür, deprem bölgesindeki vatandaşları evlerini terk etmeleri konusunda uyardı.

Prof. Dr. Naci Görür, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşları uyardı. Deprem bölgesindeki yurttaşlara ve yetkililere seslenen Görür, şunları söyledi:

"YAZA YAZA DİLİMİZDE TÜY BİTTİ"

"Arkadaşlar, çok üzgünüm ama Maraş’ın Pazarcık yöresinde 7,5 büyüklüğünde deprem oldu. Çok büyük bir deprem umarım zaiyatımız az olur. Bu depremin gelmekte olduğunu yerbilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi."

"DEPREM BÖLGESİNDEYSENİZ EVİ TERK EDİN"

"Arkadaşlar, deprem bölgesinde iseniz evi terkedin. Artçı depremler büyük olacaktır, hasarlı evleriniz yıkılabilir. Geçmiş olsun. Ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara şifa dilerim. Deprem bölgesindeki arkadaşlar, arabalarınızı kullanıp, trafiği kilitlemeyin. Sağlıklı iseniz evinizi terk edin varsa toplanma bölgelerine gidin. Evden çıkmadan elektriği, doğal gazı, suyu kapatın. Telf’lara sarılmayın, interneti tercih edin.

"BARAJLARI KONTROL EDİN"

"İlgililere sesleniyorum. Bölgedeki barajları kontrol ediniz."