Randevulu kan bağışı çağrısı, karşılık buldu…

Türk Kızılay’ının tam kapanma uygulamasıyla düşen kan stoklarını artırmak için yaptığı çağrı karşılık buldu. Türk Kızılay’ı www.kanver.org sitesinden randevu oluşturan vatandaşlar, kan vermeye giderek acil ihtiyacı bulunan hastalara umut oldu.

Türk Kızılay’ının, tam kapanma uygulamasıyla düşüş eğilime giren ulusal kan stoklarını artırmak için yaptığı çağrı karşılık buldu. Türk Kızılay’ının çağrısı üzerine www.kanver.org sitesinden randevu oluşturan vatandaşlar, tam kapanma uygulamasına rağmen kan vermeye giderek acil ihtiyacı bulunan hastalara umut oldu.

 

Pandemi sürecinde ulusal kan stoklarını arttırmak amacıyla çeşitli farkındalık çalışmaları yürüten Türk Kızılay’ın kan bağışı çağrısına Kuşadası’nda da vatandaşlar kayıtsız kalmadı. Sahil bandı üzerinde bulunan İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanında konuşlanan kan alma bağış aracına gelen Kuşadalılar, tam kapanma uygulamasına rağmen kan ve plazma bekleyenlere umut oldu. Kan bağışı yapmak için randevu alarak telefonlarına gelen SMS ile tam kapanmadan muaf tutulan ve serbestçe kan bağış merkezlerinin yolunu tutan vatandaşlar kan bağışında bulundu. Kan verme işlemlerinin yalnızca 15-20 dakika sürdüğü gezici istasyonun bayramdan sonra da Kuşadası’nın çeşitli noktalarında kan almaya devam edeceği açıklandı.