Reuters'a konuşan AKP'liler seçim için tarih verdi! Seçim sloganı da belli oldu

Reuters'a konuşan AKP'liler seçim için tarih verdi! Seçim sloganı da belli oldu

Reuters'a konuştuğu belirtilen AKP'li yetkililer seçim için yeni tarih verdi. Öte yandan AKP'nin seçim sloganı da belli oldu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Reuters'a konuşan AKP'li isimler, masadaki seçim tarihleri ve partinin seçimde kullanacağı sloganlara dair çarpıcı iddialarda bulundu. 

AKP'NİN YENİ SLOGANI

Söz konusu haberde, AKP'nin yeniden ibreyi mevcut seçim tarihini koruma yönüne çevirdiği aktarıldı. AKP'nin daha önce "yeter söz milletindir" olarak belirlenen sloganın yerini "Türkiye'yi birlikte inşa ediyoruz" sloganının alacağı da söyleniyor.

YENİ SEÇİM TARİHİ NE OLACAK?

"Erteleme ve kasım ayına bırakma konusu yapılan değerlendirmelerle artık rafa kalkmış durumda" diyen bir üst düzey hükümet yetkilisi görüşmelerde seçimin zamanında, yani 18 Haziran'da yapılması görüşünün ağırlık kazandığını söyledi.

Aynı yetkili, "Sonuçta bir ay ne kadar fark eder ki? Erteleme olacaksa, gerçekten işe yaraması için 1 yıllık bir erteleme lazım. Kamuoyu da buna hiç sıcak bakmıyor" diye konuştu.

AKP'li yetkililer daha önce Reuters'a yaptıkları açıklamada erteleme olması gerektiğini ve kasım ayının makul olduğunu savunmuşlardı.