RTÜK’ten Bloomberg HT’ye ceza! Fatih Altaylı'nın değerlendirmesi gerekçe gösterildi

RTÜK’ten Bloomberg HT’ye ceza! Fatih Altaylı'nın değerlendirmesi gerekçe gösterildi

RTÜK, Bloomberg HT'ye Fatih Altaylı'nın aylar önce yayımlanan programda yaptığı TFF değerlendirmesi sebebiyle ceza kesti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ki yazısı nedeniyle Fatih Altaylı hedef gösterilmişti. Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından, Altaylı'nın daha önce Habertürk'te gerçekleştirdiği Türkiye Futbol Federasyonu değerlendirmesi nedeniyle kanala ceza kesildi.

RTÜK üyesi Okan Konuralp, "Altaylı’nın aylar önceki TFF değerlendirmeleri nedeniyle Bloomberg HT’ye ceza verdi. RTÜK, Cumhurbaşkanı’nın bayram konuşmasıyla ilgili olarak Habertürk’e veremediği cezayı ise TELE1’den esirgemedi." ifadeleriyle gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Okan Konuralp'in paylaşımı şöyle oldu:

RTÜK, F.Altaylı’nın Cumhurbaşkanı’nın bayram konuşmasına ilişkin değerlendirmelerini internet sitesinde yayınlaması nedeniyle ceza veremediği Habertürk’ü pas geçmedi.

Altaylı’nın aylar önceki TFF değerlendirmeleri nedeniyle Bloomberg HT’ye ceza verdi.

RTÜK, Cumhurbaşkanı’nın bayram konuşmasıyla ilgili olarak Habertürk’e veremediği cezayı ise TELE1’den esirgemedi.

Oysa yaşananlar insani olduğu kadar, bu insani durumla ilgili değerlendirmeler de fikir ve ifade özgürlüğünün güvencesi altındadır. Kararlar oy çokluğuyla alındı.

rtuk.png