SADAT'tan açıklama var! Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçladılar

SADAT'tan açıklama var! Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçladılar

SADAT'tan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt geldi. Kuruluştan yapılan açıklamada "Kılıçdaroğlu ile ilgili hukuki süreç başlatıldı" denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Beylikdüzü'ndeki SADAT'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu SADAT'ın önünde yaptığı açıklamada "Seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve Saray'dır" dedi.

CHP liderinin çıkışına ilişkin SADAT'tan resmi açıklama geldi. SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"MAKSATLI İFTİRALARLA ŞAİBE OLUŞTURMA ÇABALARI"

"SADAT, Türk Ticaret Kanunu’na tabii olarak faaliyetini sürdüren ticari bir şirkettir. SADAT kurulduğu tarihten bu yana pek çok defa maksatlı iftiralarla hakkında şaibe oluşturma çabalarıyla karşı karşıya kalmış; fakat çoğunlukla tartışmanın tarafı olmaktan kaçınarak çalışmalarına odaklanmıştır. SADAT ne bir paramiliter ordudur ne de milis gücü yetiştirir. SADAT’ın çatışma bölgelerinde herhangi bir faaliyeti de bulunmamaktadır. SADAT’ın Suriye iç savaşıyla ya da Suriye’den Türkiye’ye iltica eden sığınmacılarla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır."

"OKYANUS ÖTESİNDEN TALİMAT ALARAK YAYINLANAN İDDİALAR"

"Hakkımızda yapılan mesnetsiz iddialarla ilgili kamuoyuna defalarca açıklamalarda bulunduk. İnternet sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda şeffaflıkla yer alan tüm açıklamalarımıza rağmen; internet köşelerinde çapulsuz ve okyanus ötesinden talimat alarak yayınlanan mesnetsiz ve provakatif iddialara, Ana muhalefet partisi liderinin de sahiplenmesini manidar bulmaktayız."

"SEÇİM GÜVENLİĞİNE GÖLGE DÜŞÜRME GAYRETİ"

"SADAT’ın yaklaşan genel seçimlerle ilişkilendirilmesi ise seçim güvenliğine gölge düşürme gayretinden ibarettir. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanlığı koltuğunda oturan bir şahıs, bir ticari şirketi kamuoyu nezdinde hedef göstermiş ve terörle yaftalamıştır. Bu açıkça ortaya koymaktadır ki Ana Muhalefet lideri en temel evrensel hukuk ilkelerinden nasibini almamıştır. Ana Muhalefet lideri, karşısına aldığı yapının bir siyasi parti değil, bir ticari şirket olduğunun farkında değildir."

SADAT'ın bağlı olduğu hukuk birimi de bir açıklama yayınlayarak CHP lideri hakkında hukuki süreç başlatacaklarını duyurdu ve tazminat davası açılacağını aktardı.