Sağlıkçılardan fahiş fiyatla ürün satan kantine karşı 'dayanışma kantini'

Kahramanmaraş’taki Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde sağlıkçılar, kantincinin depremzedelere fahiş fiyatlarla ürün satması üzerine, aralarında topladıkları para ve yardımlarla dayanışma kantini kurdu.

Kahramanmaraş’taki Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde sağlıkçılar, kantincinin depremzedelere fahiş fiyatlarla ürün satması üzerine, aralarında topladıkları para ve yardımlarla dayanışma kantini kurdu. Kantinci, satış yapamayınca iş yerini kapatmak zorunda kaldı.

Edinilen bilgiye göre; Kahramanmaraş’taki Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ndeki kantinci, depremin ardından depremzedelere ve sağlıkçılara fahiş fiyatlarla ürün satmaya başladı. Durumu fark eden sağlıkçılar ile kantinci arasında tartışma çıktı.

Sağlıkçılar da aralarında para toplayarak depremzedelerin ücretsiz yemek yemesi ve çay içebilmesi için dayanışma kantini kurdu. Sağlıkçı Eren Taşdelen, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Askerlere, personele, depremzedelere buradaki kantincinin fahiş fiyatla, 3 tane bisküvi 80 lira gibi, her şeyi fahiş fiyatla sattığını öğrendim. Bunun üzerine hastane yönetimi olsun, herkesten birer parça bir şeyler topladım. Önce çay ve semaver koydum, ücretsiz vermeye başladı. Biraz tepki gördüm kantincilerden. Bunun üzerine yılmadım, devam ettim. Arkadaşlarım destek vermeye başladı. Askerler meyve suyundan gıda malzemesine getirmeye başladılar. AFAD, Kızılay destek verdi. Sonra kantinci satış yapamamaya başladı ve yapamayınca işletmeyi durdurdu. Kepenkleri kapattı gitti.

Benim sadece istediğim, sesimi duyuyorlarsa destek versinler. Desteğe ihtiyacımız var. Araba, nakliye ihtiyacımız var. Malzemeler AFAD’da var, getiremiyoruz. Sadece bu sıkıntımız var.”

Taşdelen, kantinci ile tartışmasını, “Çay fiyatını sordum, ‘5 lira’ dedi, başkasına ‘7,5 lira’ dedi. Onun üzerine ben videoya çektiğimi söyledim. Kantinci de bunun üzerine elimden telefonu filan almaya çalıştı” diyerek anlattı.

ANKA