Şamil Tayyar kendisine çıkan deprem konutundan beddua ederek feragat etti

Şamil Tayyar kendisine çıkan deprem konutundan beddua ederek feragat etti

Eski AKP milletvekili Şamil Tayyar'a Gaziantep'te yapılan deprem konutları kura çekiminde konut çıktı. Şamil Tayyar konut hakkından beddua ederek vazgeçti.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin vurduğu illerden biri de Gaziantep’ti. Deprem sonrası inşa edilen konutlar için yapılan kura çekimlerinde eski AKP’li vekili Şamil Tayyar’a da konut çıktı. 

Tepkilerin ardından açıklama yapan Şamil Tayyar, “Kurada 2+1 85 metrekare ev çıktı. Babamın iki katlı bahçeli bir evi vardı. Ev benim üzerime kayıtlıydı ve ağır hasar raporu vermişlerdi. Bir süre sonra da yıkıldı. Hak sahibi olarak deprem konutuna başvurduk” dedi.

Tepkilerin ardından Tayyar sosyal medya hesabından yeni bir açıklama daha yaparak ev hakkından feragat ettiğini duyurdu. Tayyar şu ifadeleri kullandı:
“Maalesef, kuradan çıkan ve bedeli mukabili satılacak 85 metrekarelik kasaba evi, bir siyasi istismara dönüştü. Haksız da olsa bu istismarın, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin gayretine gölge düşürmesini, bize gönül veren tek bir dostumuzun bile yüreğinde şüphe oluşmasını istemem. Bu sebeple hak sahipliğinden feragat ettim. Dilerim, konteynerde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz.”