Şamil Tayyar ne demek istedi? Kaftancıoğlu için attığı gizemli tweet...

Şamil Tayyar ne demek istedi? Kaftancıoğlu için attığı gizemli tweet...

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Yargıtay kararı ile cezasının onanmasına dair tweet attı. Ancak AKP'li Tayyar attığı tweeti kısa sürede sildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası verildi, Yargıtay bu kararı onadı.

"KARARDAKİ İNCE İŞÇİLİK NE ÇOK ŞEY ANLATIYOR"

Kaftancıoğlu ile ilgili karara yönelik tepkiler sürerken AKP'den karara gizemli bir yorum geldi. AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Twitter hesabından konuya dair paylaşımda şunları söyledi:

"Seçim süreçleri böyledir. Ordu ve yargı dahil bürokraside çoğunluk izler, havayı koklar, ona göre pozisyon alır. ‘Bizden' dediğin kadroların ‘kimden' olduğunu başın dara düşünce anlarsın. Özetle; Kaftancıoğlu kararındaki ince işçilik, ne çok şey anlatıyor?"


AKP'li Şamil Tayyar, Canan Kaftancıoğlu kararı ile ilgili attığı bu gizemli tweeti daha sonra yeni bir paylaşım yapmadan silerek akıllarda soru işaretleri bıraktı.