Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova alarm veriyor... Türkiye'nin gözü burada... Yasaklar geri gelecek mi?

Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova alarm veriyor... Türkiye'nin gözü burada... Yasaklar geri gelecek mi?

Koronavirüsle mücadelede normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka sayılarındaki artışın artışın hız kesmeden devam etmesinden sonra yeni önlemlerin alınıp alınmayacağı yarınki kabine toplantısında belli olacak.

Türkiye genelinde 1 Mart itibari ile başlayan koronavirüsle mücedelede normalleşme dönemine geçilmesinin ardından tüm Türkiye yarın gerçekleşecek olan Kabine Toplantısından çıkacak yeni kararları merak ediyor.

Kabinenin ana gündemini ise koronavirüsle mücadele oluşturacak. Toplantıda, günlük vaka sayılarındaki artışın nedenleri, kısıtlamaların artırılıp artırılmayacağı, Türkiye’nin aşı tedarikinde geldiği son nokta, yerli aşı çalışmaları, tam normalleşmeye geçiş takvimi gibi başlıklar ele alınacak.

Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alınan kararları açıklaması bekleniyor.

13-19-mart-tablo.jpg

ÜÇ BÜYÜK İLDE SON DURUM
13-19 Mart haftasında koronavirüs vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 251,12, Ankara'da 107,99 İzmir'de 111,41 oldu.

SAMSUN İLK SIRADA
Samsun, 100 bin kişide görülen vaka haritasında 508,97 ile yeniden en yüksek vakanın görüldüğü il oldu.

EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN İLLER
Haftalık verilere göre Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova 100 bin kişide en çok COVID-19 vakası görülen iller oldu.

EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER
Haftalık verilere göre Şırnak, Siirt, Hakkari, Mardin ve Şanlıurfa 100 bin kişide en az koronavirüs vakası görülen iller oldu.