Sapık şeyh iktidar mahallesini karıştırdı: AKP'li vekilden Akit'e sert sözler

Sapık şeyh iktidar mahallesini karıştırdı: AKP'li vekilden Akit'e sert sözler

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu’nun 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden Uşşaki tarikatı lideri Eyüp Fatih Şağban hakkında kaleme aldığı yazı, iktidar partisinin tepkisini çekti.

AKP İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Akit gazetesinin yazı işleri müdürü Ali Karahasanoğlu’na bir yazısı dolayısıyla tepki gösterdi ve “Paçavranın yazarı” dedi.

Karahasanoğlu, dün  Sakarya'nın Akyazı ilçesinde kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Uşşaki tarikarı lideri Eyüp Fatih Şağban (Fatih Nurullah) hakkında yazdı.

Akit yazarının yazısının bir kısmında şu ifadeler yer aldı:

Ayrıntısını henüz net olarak öğrenemediğimiz, ağzı bozuk bir babanın iftiraları mı, yoksa ahiret inancını damarlarında akan kan kadar yakın hissedemeyen, ne oldum delisi şımarık bir şeyh mi, anlamak için biraz daha zaman ister.

Erkeğin olduğu bir yerde, mutfak işleri için de olsa, evin dışından yabancı bir kadının orada ne işi var?

Karahasanoğlu’nun bu sözlerine AKP'li isimden tepki geldi.

Durgut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

İnsaniyetten, İslamiyet’ten, ahlaktan ve vicdandan birazcık nasibi olan herkesin bütün hücreleriyle isyan edeceği , lanetleyeceği bir olayı ne kadar da empatik bir dille nasıl da büyük bir anlayışla ve soğukkanlılıkla kaleme almış bay yazar (!)

Gazetenin bir diğer yazarı Abdurrahman Dilipak’ın İstanbul Sözleşmesi’ni savunan kadınlara “fahişe” demesini hatırlatan Durgut, şu mesajı da paylaştı:

Büyük bir camianın namuslu kadınlarına fahişe demekte bir beis görmeyen paçavranın yazarı , esfeli safiline inmiş ahlaksız, sapık tecavüzcüye ise şımarık demekle iktifa ediyor!