Saray'da kahin medyumlar mı var? İnanılmaz iddialara açıklık getirdi...

Saray'da kahin medyumlar mı var? İnanılmaz iddialara açıklık getirdi...

Son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir danışman olarak astrologlarla çalışabileceğine yönelik iddialara gazeteci Sedat Bozkurt, yaptığı araştırmayla yanıt verdi.

Ünlü astrolog Zeynep Turan'ın seçim tarihine ilişkin yaptığı konuşma ve boğa burcu retrosunu da dahil ederek Mayıs ayını işaret etmesi gündem olmuştu.

Turan, Erdoğan'ın danışmanlık olarak astronomiye dair bir danışmanlık hizmeti alıp ona göre seçim kararı vermiş olabileceği ihtimalini de dile getirmişti.

Bu sözlerin ardından akıllarda Saray'da gerçekten bir astrolog danışman mı var sorusu uyandı.

SARAY'DA MEDYUM MU VAR?

O iddiaya yanıt ise gazeteci Sedat Bozkurt'tan geldi. Bozkurt, 'Sarayda medyum mu var?' başlıklı yazısında şunları kaydetti:

"Sarayda astrolog da medyum da yok. En azından ben var olduğuna ilişkin bir bilgiye, araştırmama karşın ulaşamadım. Ama sık sık 'kalp gözü açık' hocalarla yapılan ritüeller var. Bunlar zikir gibi değil de dua okuma, rüya yorumlama ve geleceğe ilişkin, medyumlar kadar iddialı olmasa da bilgiler verme gibi dini çok zorlamayan faaliyetler. Erdoğan’ın aldığı kararlarda bu ritüellerin ilgisi var mı? Mümkün gözüküyor.

Sarayda bu iş için farklı hocalar konuk ediliyor. İlk akla gelen isim Hacı Bayram Camii çevresinde cemaati örgütlü olan Halim Hoca. Aynı zamanda Yargıda da çok etkin olduğu söylenen İlim Yayma Derneği başkanı. Aileye de hayli yakın. (...)"