Sarayda ve belediyede görevli rektörün oğluna bir görev daha!

Sarayda ve belediyede görevli rektörün oğluna bir görev daha!

Kocaeli Üniversitesi rektörü Sadettin Hülagü’nün oğlu Dr. Kemal Taha Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ndeki ve Saray’daki görevlerinden sonra konkordato komiseri oldu.

Bağımsız Kocaeli’den Sebahattin Aydın’ın haberine göre, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürü, Cumhurbaşkanlığı Kamu Diplomasi Koordinasyon Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Sadettin Hülagü’nün oğlu 36 yaşındaki Dr. Kemal Taha Hülagü, yeni bir görev daha aldı.

Kemal Taha Hülagü, İzmit Özel Poliklinik Sağlık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi’ne konkordato komiseri olarak atandığı öğrenildi.

Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden yapılan bildirimde, “Davacı İzmit Özel Poliklinik Sağlık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi tarafından mahkememizde açılan konkordato davası nedeniyle; davacı şirkete mahkememizce 18/03/2021 tarihli karar ile konkordato komiseri olarak Ahmet Cemkut Badem ve Hakan Çebi yanında Kemal Taha Hülagü‘nün de atanmasına karar verilmiş ve İİK’nun 288/2 maddesi ve ilgili maddeleri çerçevesinde atanan konkordato komiserinin ilanına karar verilmiştir” dedi.

Resmi olarak belirlenmiş olan Konkordato Komiseri maaşının alt limiti, 10 bin lira. Yasaya göre konkordato komiseri görevini üstlenen kişi en fazla 5 şirketin davasını takip edebilir.