Savcıyı vuran polis ile eşi tutuklandı

Savcıyı vuran polis ile eşi tutuklandı

Antalya’nın Korkuteli ilçesi Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner’i makamında vuran polis ile katibe eşi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner’i dün saat 15.00 sıralarında makamında vuran polis Turgut A. ile eşi Şerife A. emniyetteki işlemlerin ardından geniş güvenlik önlemleri altında Korkuteli Adliyesine getirildi.Adliyeye ilk olarak Şerife A. getirilirken, hastanede sağlık raporu alınan polis memuru Turgut A. adliye binasına arka girişten alındı.Turgut A. ve eşi Şerife A., Cumhuriyet Savcılığındaki ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkan Turgut A., susma hakkını kullanıp pişman olduğunu söyledi.Eşi Şerife A. ise izin konusundaki anlaşmazlığı detaylı olarak anlattı.Mahkeme sonunda polis Turgut A. kasten adam öldürmeye teşebbüs, eşi Şerife A. da adam öldürmeye teşebbüs yardım ve yataklık suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner, dün makam odasında aynı adliyede çalışan zabıt katibesi Şerife A.’nın İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru eşi Turgut A. tarafından beylik tabancasıyla vurularak ağır yaralanmış, hava ambulansıyla Akdeniz Üniversitesi Hastanesine getirilmişti.Olayla ilgili Turgut A. ile eşi Şerife A. gözaltına alınmıştı.