Seçim kaybedilince gitti rehabilitasyon merkezi, geldi koyun otlatma yeri

Seçim kaybedilince gitti rehabilitasyon merkezi, geldi koyun otlatma yeri

Yerel seçim öncesi vaat edilen rehabilitasyon merkezinin temelinin atılacağı alandaki futbol sahası, düğün salonu, çocuk parkı yok edildi. Temelini seçime 10 gün kala Bakan Selçuk'un attığı merkez, seçim kaybedilince unutulduğu ortaya çıktı.

Yerel seçimlerden önce Yazıdere Köyü'nün futbol sahası, çocuk oyun parkı ile düğün salonunun bulunduğu 22 dönümlük arazi, İncirliova Özel Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Sağlık Merkezi yapılmak üzere Sedat Koç isimli şahsa tahsis edildi. Kurulacak merkezin 400 engelli kapasitesi olacağı, büyük bölümü mahalleden olmak üzere 220 kişinin istihdam edileceği sözü verildi.


Sahanın çimleri kaldırıldı, düğün salonunun kapıları, çatısı söküldü. Çocuk oyun parkındaki oyuncaklar belediye deposuna kaldırıldı. Ardından  Cumhur ittifakının adayı Gürşat Kale'ye oy almak için görkemli bir tören düzenlendiği öğrenildi.

Temel Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM Kamu İktisadi ve Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı, AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AKP'li vekiller Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz, dönemin Valisi Yavuz Selim Köşger ile resmi daire müdürlerinin katıldığı törenle atıldığı biliniyordu.

ii.jpg


Temeli atıldığında mahalle sakinleri ile İncirliova'lı seçmenlere 2020'nin 10 Kasım'ında açılış yapılacağı sözü verildiğini söyleyen Yazıdere muhtarı Davut Noyan, “Köyümüze ait 22 dönümlük arazi üzerinde futbol sahası, düğün salonu ve çocuk oyun parkı vardı. Arazi Büyükşehir yasasından sonra İncirliova Belediyesine geçmişti. Seçim öncesi bu araziyi bir vatandaşa rehabilitasyon merkezi kurması şartıyla tahsis ettiler. Temel atıldı, seçimler bitti, burası öyle kaldı” ifadesinde bulundu.


Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre, merkezin yapılması için defalarca girişimde bulunduklarını, arazinin tahsis edildiği Sedat Koç ile görüşmeler yaptığını söyleyen muhtar Noyan, “İnşaatın yapılmamasının gerekçesi olarak Covid-19 salgınını gösterdi. Bunun için bakanlıktan 2 yıl izin aldığını söyledi. Biz hala yapılmasını bekliyoruz. Mahallemizin, ilçemizin geleceği için bu projenin tamamlanmasını istiyoruz. Ama eğer bu yapılmayacaksa sahamızı, düğün salonumuzu, çocuk parkımızı eski hallerine getirmelerini bekliyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı.