Seçimden sonra AKP giderse dolar ne kadar olur? İYİ Partili isim açıkladı, Özgür Demirtaş yanıt verdi

Seçimden sonra AKP giderse dolar ne kadar olur? İYİ Partili isim açıkladı, Özgür Demirtaş yanıt verdi

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkan Yardımcısı Özcan Kadıoğlu, seçimin ardından hükümet değişikliğiyle birlikte doların düşeceğini ve kaç TL olacağını söyledi. Kadıoğlu'na yanıt ise ekonomist Özgür Demirtaş'tan geldi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkan Yardımcısı Özcan Kadıoğlu, Twitter hesabından dolar kuruna dair bir öngörüsünü paylaştı. 

"HÜKÜMET DEĞİŞİKLİĞİ İLE DOLARIN 15 TL CİVARINA İNECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

İYİ Partili Kadıoğlu, "Seçim sonrası bir hükümet değişikliği ile doların 15 TL civarına ineceğini düşünüyorum.." dedi.

"HEM KENDİNİZE HEM PARTİNİZE ZARAR VERİYORSUNUZ"

Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise Kadıoğlu'nun paylaşımına tepki göstererek şu yanıtı verdi:

"Partiniz adına konuştuğunuzu zannetmiyorum. Bu yazdığınızın İyi Partinin ekonomi politikaları ile alakası yok. Hem kendinize hem partinize zarar veriyorsunuz. İyi Partinin Ekonomi kurmaylarından (ki çok iyiler) böyle bir açıklama yok olmaz da."

ekran-goruntusu-2023-01-22-170934.png

"SİZİN YAZDIĞINIZ HER TWEET SABANCI ÜNİVERSİTESİNİN GÖRÜŞÜ OLARAK KABUL EDİLİYOR MU?" 

Tartışma burada sınırlı kalmadı İYİ Partili Kadıoğlu da Özgür Demirtaş'a şu ifadelerle yanıt verdi:

"Değerli hocam bu şahsi fikrim, Partimizin Ekonomi Politikaları Başkanlığının beklentisi veya görüşü budur olarak belirtmediğimi vurguluyorum. Acaba sizin yazdığınız her tweet doğru veya yanlış fark etmeksizin Sabancı Üniversitesinin görüşü olarak kabul ediliyor mu?

ekran-goruntusu-2023-01-22-182810.png

Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin TL'yi nasıl değersiz hale getirdiğinin bir göstergesidir. Parti olarak savunduğumuz Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme dönünce keyfi yönetim anlayışının sonlanacağına Ekonomi yönetiminde bağımsız doğru kararlar alınacağına söz veriyoruz."

ekran-goruntusu-2023-01-22-182914.png

Özgür Demirtaş ise Kadıoğlu'na tavrını bozmadan ilk ses tonuyla yanıt verdi:

1) Üniversitelerin Ekonomi görüşü olmaz. Profların alanlarında yaptığı açıklamalar Üniversiteyi bağlamaz, çünkü Üniversitenin ekonomi görüşü yoktur AMA Siyasi Partiler bizzat ekonomi görüşleriyle vardır Prof Dr Ümit Özlale gibi üstadlara danışmadan bu tip twitler atmamalısınız+

2) Ki ben bizzat biliyorum İyi Partinin Kur hedeflemesinden çok daha derin ve önemli analizleri var… Ayrıca alanında uzman bir kişi Asgari Ücretin 8500 TL olduğu bir yerde ihracatçı için mevcut TL’nin aşırı değerli kaldığını da bilir.

Özgür Demirtaş, daha sonra attığı tweetleri sildi.

ekran-goruntusu-2023-01-22-183016.png