Sedat Peker'in eşi Özge Peker'den polis baskını yorumu: "Özel harekât polislerinin eğitilmeleri gerek!"

Sedat Peker'in eşi Özge Peker'den polis baskını yorumu: "Özel harekât polislerinin eğitilmeleri gerek!"

Sedat Peker'in eşi Özge Peker, evine yapılan polis baskınına dair dikkat çeken açıklamalar yaptı. "Kapımızı kırarak girmek istediler" diyen Peker, "özel harekât polislerinin eğitilmeleri gerek" şeklinde belirtti.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipler tarafından Sedat Peker ve suç örgütüne bağlı 63 şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyonda sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özel harekât polislerinin de destek verdiği operasyonda baskın yapılan adresler arasında Peker'in villası da vardı.

Sedat Peker'in avukat eşi Özge Peker, operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, sabah saat 5’te polislerin evlerine geldiğini söyledi.

Polislerin müdahalesine tepki gösteren Peker, "Evde bir kadın ve üç ufak çocuk olarak yaşadığımız bilindiği halde kapımızı kırarak içeri girmek istediler. Özel harekât polislerinin çocuklu evlere nasıl girileceği konusunda eğitilmeleri gerek” dedi.

Özge Peker’in sosyal medyadan yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Dün sabah 5 sularında eşime karşı iddia edilen bazı suçlamalarla ilgili polisler evimize geldi. Evde bir kadın ve üç ufak çocuk olarak yaşadığımız; bilindiği halde kapımızı kırarak içeri girmek istediler.

Üst kattan aşağıya inerken kapıyı kendim açmama rağmen ellerinde tüfekler, silahlar, robocop olarak adlandırılan kıyafetler üstlerindeyken ufak çocuklarımın yaşadığı odalara girmeden önce kendilerini uyardım.

Silahlarla bu şekilde lütfen odalarına girmeyin diye. Hiç avukatlık yapmamama rağmen avukat olduğumu özellikle belirttim.

Ancak buna rağmen kızımın odasına bu şekilde girdiler. (Sabahın 5'inde gözlerini açan kızımın üzerine doğrultulan silahı görünce o panikle ellerini hava kaldırdığını yaşadığım sürece unutmayacağım.)

Kızım kursa gittikten sonra akşamleyin eve gelmek istemedi: Arkadaşının evinde kaldı. Ve halen daha eve gelmek istemiyor.

Organize şubeden ve karakoldan gelen polisler sadece görevlerini yaptılar.
Ancak özel harekât olarak bilinen polislerin mutlaka çocuklu evlere nasıl girileceği konusunda eğitilmeleri gerekmektedir."

 

2222.jpeg

 

İstanbul merkezli beş ilde Sedat Peker ve adamlarına yönelik düzenlenen operasyonda 52 şüpheli gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda 16 tabanca, 4 kurusıkı tabanca, 9 şarjör, 3 av tüfeği, 54 delici ve kesici alet, 2 çelik yelek, bin 270 fişek, 332 kartuş, 8 telsiz, uzun namlulu silah dürbünü, çok sayıda çek-senet ele geçirilmişti.