Selahattin Demirtaş'tan Mansur Yavaş'ın adaylığına yeşil ışık!

Selahattin Demirtaş'tan Mansur Yavaş'ın adaylığına yeşil ışık!

HDP'nin daha önce Mansur Yavaş'ın adaylığına karşı set çektiği açıklamalarının ardından Selahattin Demirtaş'tan dikkat çeken bir çıkış geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la ilgili Selahattin Demirtaş'tan sürpriz bir çıkış geldi.

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, siyasetteki son gelişmelerle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

T24'ten Cansu Çamlıbel'in sorularını yanıtlayan Demirtaş, Altılı Masa'nın adayı olarak ismi geçen Mansur Yavaş'a yeşil ışık yaktı. Uzlaşma sağlanması durumunda kimin aday olacağının ikinci plana düşeceğini ifade eden Demirtaş şöyle dedi:

"İSMİN NE OLACAĞI İKİNCİ PLANA DÜŞER"

"İlkeler, sistem, kurumsal denge ve denetleme gibi temel konularda uzlaşma sağlandıktan sonra ismin ne olacağı ikinci plana düşer. Güven veren bir uzlaşma olursa her isim aday olabilir ve kesinlikle de kazanır" ifadelerini kullandı.

"BİR TEK KÜRTLER Mİ SEÇİMDE OY KULLANACAK?"

"İmamoğlu, Kılıçdaroğlu denklemiyle karşı karşıya kalınması durumunda Kürtlerin tercihi ne yönde olur sizce?" sorusuna da yanıt veren Demirtaş, "Niye böyle bir denklemle karşı karşıya kalınsın? İki ismin aynı anda aday olması, olasılıklar içinde görünmüyor. Ayrıca bir tek Kürtler mi seçimde oy kullanacak?" dedi.