Silahlı, siyah kar maskeli gruptan Alaattin Çakıcı videosu

Siyah kar maskeleriyle ellerinde silah tutan bir grup, yayınladıkları videoyla, Alaattin Çakıcı'ya destek açıklaması yaptı, Yunanistan'a tepki gösterdi.

Alaattin Çakıcı, Yunanistan'ın kendisiyle ilgili Schengen vizesi başvurusunu reddettiğini duyurarak komşu ülkeye tepki gösterdi. 

Çakıcı'ya vize reddini "Kilisenin ve Yunan politikasının haçlı ruhu"na bağlayan Çakıcı'nın açıklamasının ardından bugün siyah kıyafetler giyen, siyah kar maskeli ve uzun namlulu silahlar taşıyan bir grubun nerede ve ne zaman çekildiği belli olmayan videosu Twitter'da dolaşıma sokuldu.

"ALAATTİN ÇAKICI REİSİMİZ NE DERSE ONU YAPARIZ"

Bozkurt işaretleri ve tekbirler eşliğinde video çeken 15-16 kişilik grup adına bir kişi cep telefonundan okuduğu açıklamada "İnsanların seyahat etme hakkını Yunanistan Büyükelçisi engelleyemez. Alaattin Çakıcı reisimiz ne derse onu yaparız" dedi. 

ÇAKICI'DAN YUNANİSTAN'A TEPKİ

Dün sosyal medya hesabından yayınladığı 3 sayfalık açıklamasında Yunanistan'ı hedef alan Çakıcı, "Unutmasınlar ki İstanbul'un nüfusu 2.5 Yunanistan kadardır. İstanbul halkı yellenirse Atina'da, Gümülcine'de, Kavala'da ve Sparta'da 15 şiddetinde deprem olur' ifadelerini kullanmıştı