Sinan Ateş cinayetinde ismi geçen Olcay Kılavuz sessizliğini bozdu: Bana 'sessiz kal' talimatı verildi

Sinan Ateş cinayetinde ismi geçen Olcay Kılavuz sessizliğini bozdu: Bana 'sessiz kal' talimatı verildi

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi olayında adı sıkça geçen isimlerden biri olan eski MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, sessizliğini bozdu. Kılavuz, yargıya "Beni savcılık, mahkeme çağırsın. Beni dinlesinler" çağrısında bulundu.

İktidara yakın TGRT Haber'e konuşan Olcay Kılavuz, savcılık ve mahkemeye çağrıda bulunarak ifadesinin alınmasını istedi. 

Habere göre, Olcay Kılavuz’un çok yakınındaki isimler aracılığıyla yaptığı açıklamada “Beni savcılık, mahkeme çağırsın. Beni dinlesinler. Bana yöneltilen soruları cevaplamaya hazırım. Bildiklerimi anlatmaya hazırım” şeklinde bir çağrı yaptı. 

Kılavuz, davanın tutuklu isimlerinden Tolgahan Demirbaş'la ilgili de “Ben Tolgahan Demirbaş ile görüştüm ama bu olaydan haberdar değildim. Kendisinin bu işin taraflarından biri olduğunu bilmiyordum. Daha sonra bu olay olunca görüştüm ancak merakımdan görüştüm” dedi

MHP'li isim, “Tape kayıtları varsa, Tolgahan Demirbaş dinleniyorsa ve benim onunla yaptığım görüşmeler kayıt altına alındıysa o tapeler deşifre edilsin” diye de ekledi. 

'KONUŞMA' TALİMATI

Bu zamana kadar niye ifade vermediği ve neden açıklama yapmadığına ilişkin soru üzerine de Olcay Kılavuz, bu konuda kendisine telkinde bulunulduğunu ve talimat verildiğini söyledi. Kılavuz, kendisine "Senin ismin dosyada geçmiyor ki neden ifade veresin?" şeklinde telkinde bulunulduğunu ve aynı zamanda da sessiz kalması noktasında da talimat verildiğini belirtti. Olcay Kılavuz, 'Eğer bu suçsa gidip yatayım' ifadelerini kullandı.