Sinan Ateş cinayetinde yeni tutuklama

Sinan Ateş cinayetinde yeni tutuklama

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastıyla ilgili yürütülen soruşturması kapsamında gözaltına alınan MHP’li avukat Serdar Öktem tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan MHP’li Avukat Serdar Öktem’in emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edilen Öktem, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına ifade verdi.

Şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık’ta Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Suikastın ardından MHP ve Ülkü Ocakları’ndan taziye mesajı yayımlanmaması, parti tabanında rahatsızlığa sebep oldu ve istifaları beraberinde getirdi.

Suikastla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında; MHP İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Köktürk ve 2 özel harekat polisinin de aralarında bulunduğu 15 kişi tutuklandı.

Soruşturma daha sonra MHP’li isimlere uzandı. Savcılık, MHP’li isimler Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve Avukat Serdar Öktem’in gözaltına alınmasına karar verdi. Demirbaş, Yüksel ve Öktem gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Soruşturmada tutuklu sayısı 18’e çıktı.