Sinan Ateş'i kimlerin öldürdüğünü açıkladı! MHP kapatılacak mı? Ülkü Ocakları o listeye mi alınacak?

Sinan Ateş'i kimlerin öldürdüğünü açıkladı! MHP kapatılacak mı? Ülkü Ocakları o listeye mi alınacak?

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, Ankara'da suikasta uğrayan Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş ile ilgili ses getiren açıklamalarda bulundu.

Ulusal Kanal'da konuşan Prof. Dr. Emin Gürses, Sinan Ateş suikastına ilişkin gündemi alt üst edecek açıklamalarda bulundu.

167904.jpg

YURT DIŞI BOYUTLARI MI VAR?

Tüm Türkiye'nin göz ucuyla takip ettiği, sonuçlarını merak ettiği, Ankara'nın göbeğinde güpegündüz işlenen suikasta ilişkin Gürses, Sinan Ateş cinayetinin yurt dışı boyutları olduğunu öne sürdü.

Gürses sözlerini şöyle sürdürdü:

"MHP KAPATMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA KALABİLİR"

"Sinan Ateş olayında her şey ipucu. Acaba bir operasyon mu yapılıyor? Kime karşı? MHP'ye karşı. Michael Rubin, Eylül 2021'de Ülkü Ocakları'nın terörist ilan edilmesini talep ediyor. Ülkü Ocakları terör listesine sokulursa MHP kapatma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir."

"İPUÇLARINI HEP MHP'YE BAĞLIYORLAR"

"Amaç MHP'yi kapatıp belli oyları buraya kanalize etmek. Bunun uluslararası boyutunu düşünmeden durup dururken böyle bir cinayetin açıklanması zordur. Çok dikkat etmek lazım. Bu sıradan bir cinayet değil. İpuçlarını hep MHP'ye bağlıyorlar. Bu işin uluslararası boyutuna bakmak lazım."

"BU İŞ MHP'YE KARŞI YAPILMIŞ BİR OPERASYONDUR"

"Bahçeli'nin 'küresel emperyalizm tüm çakallarını aramıza salmıştır' sözünden ben bu bağlantıların MHP'nin içinde de olduğunu yorumluyorum. Perde arkasına bakmak lazım. Bu iş MHP'ye karşı yapılmış bir operasyondur. Bahçeli konuşmak için bekledi."