Skandal görüntü: Atatürk'e başka yer bulamadılar!

Skandal görüntü: Atatürk'e başka yer bulamadılar!

İstanbul'daki bir karakolda Atatürk'ün portresinin dolabın kenarına gözükmeyecek şekilde asılması tepkilere neden oldu.

İstanbul’da gittiği bir polis karakolunda Atatürk portresinin dolabın kenarına gözükmeyecek şekilde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının ise net bir şekilde görülecek şekilde asılmasından rahatsızlık duyan Serkan Dinç adlı yurttaş, sosyal medyada bir paylaşımda bulundu.

Yapılan paylaşımda, “ATATÜRK’E YER BULAMAMAK… Az önce gittiğim bir polis karakolundaki görüntü. Polis memuruna bu ‘görüntüden rahatsız olmuyor musunuz’ dediğimde aldığım cevap ‘Başka yer yok’ oldu” ifadeleri kullanıldı.

Halksesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre, Dinç’in paylaşımına yorumda bulunan bazı yurttaşların, Dinç’ten karakol ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmasını istedikleri görüldü. Öte yandan polis karakolunun İstanbul Beylikdüzü’ndeki bir karakol şubesi olduğu belirtildi.

Skandal görüntü: Atatürk'e başka yer bulamadılar!

ERDOĞAN VAR ATATÜRK YOK

Kırşehir Mucur Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının asıldığı olduğu görüldü. Salonda Atatürk fotoğrafına ise yer verilmedi. Kırşehirhabertürk’ün haberine göre, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından MHP’den AKP’ye geçen Mucur Belediyesinden çarpıcı bir fotoğraf geldi. Daha önce çekilen bir fotoğrafta, Kırşehir AKP Milletvekili Mustafa Kendirli ve parti teşkilatının da bulunduğu Belediye Meclis Toplantı salonunun başkanlık divanında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin olmadığı fark edildi.

Mucur Belediye Meclis Salonu’nun daha önce paylaşılan bir fotoğrafının olmadığı belirtildi. Birtakım kaynaklar ise daha önce burada Atatürk porresinin bulunduğunu ifade etti. Kimi kaynaklara göre ise burada daha önce Atatürk portresi yer almamıştı.