Son anket sonuçları açıklandı... Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a tarihi fark

Son anket sonuçları açıklandı... Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a tarihi fark

Avrasya Araştırma'nın paylaştığı son anket sonuçlarına göre Millet İttifakı'nın oy oranı Cumhur İttifakı'nı geride bıraktı. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'a fark attı.

Avrasya Araştırma'nın paylaştığı son anket sonuçlarına göre, kararsızlar dağıtıldığında AKP’nin oyları yüzde 33.2, MHP’nin oyları yüzde 6.9; CHP yüzde 26.8, İYİ Parti ise yüzde 13.8 bandında yer aldı.

millet-oy.jpg

Bu sonuçların ardından Cumhur İttifakı’nın toplam oy oranı 40.1, Millet İttifakı’nın oy oranı 40.6 oldu. Ankette, “Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı adayı olursa oy verir misiniz?” sorusuna katılımcıların, yüzde 48,2’si “kesinlikle oy vermeyeceğim” yanıtı verdi.

Katılımcıların yüzde 83,2’i Türkiye’de ekonomik kriz yaşandığı yönünde görüş bildirdi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a tarihi fark 

“Cumhurbaşkanlığı seçimine sadece Ekrem İmamoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan katılırsa sizce hangisi kazanır?” sorusuna yüzde 50,4’ü “Ekrem İmamoğlu”,  yüzde 42,3’ü ise  “Erdoğan” yanıtını verdi.

ekrem-imamoglu-oy.jpg

Öte yandan katılımcılara yöneltilen, “Cumhurbaşkanlığı seçimine sadece Mansur Yavaş ile Recep Tayyip Erdoğan katılırsa sizce hangisi kazanır?” sorusuna yüzde 41,1’i “Mansur Yavaş”,  yüzde 29’u ise  “Erdoğan” yanıtını verdi.

mansur-yavas-oy.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili de “Kendinizi hangisine daha yakın hissediyorsunuz?” diye soruldu. Katılımcıların yüzde 44,1’i Akşener’i tercih ederken, yüzde 39,5’i Erdoğan’ı tercih etti.