Star yazarı: 'Erdoğan'ı ince ince doğrayan AKP medyası...'

Star yazarı: 'Erdoğan'ı ince ince doğrayan AKP medyası...'

İsim vermeden Karar Gazetesi için "Erdoğan'ı ince ince doğrayan AK Parti medyası" nitelemesi yapan Ahmet Kekeç, "Dışarıdan kendisine 'AK Parti medyası' dedirten ve bunu tavzih yoluna gitmeyen bu gazetenin kimi yazarları, Erdoğan’ın sözlerini 'mavra malzemesi' yapma konusunda neredeyse yarış halindeler" dedi.

Star yazarı Ahmet Kekeç, isim vermeden, kuruluş aşamasında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın bir yayın politikası izleyeceği öne sürülen Karar gazetesine tepki gösterdi. Kekeç, "Dışarıdan kendisine 'AK Parti medyası' dedirten ve bunu tavzih yoluna gitmeyen bu gazetenin kimi yazarları, Erdoğan’ın sözlerini 'mavra malzemesi' yapma konusunda neredeyse yarış halindeler" ifadesini kullandı.

Kekeç, ‘Erdoğan’ı ince ince doğrayan AK Parti medyası’ başlığıyla yazı kaleme aldı. Kekeç, “Sürekli Erdoğan’la kafa bulan bir grup gazeteci var; bunların bir de gazetesi var. Bu gazetenin yazarıysanız, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla ilgili en ufak bir imada bulunamazsınız. Bilakis, günümüz meselelerine ışık tutmak için, bol bol Davutoğlu’ndan alıntılar yapmalısınız. Zaten bu gazetenin yazarları da öyle yapıyor, sıklıkla bu isme atıfta bulunarak, “ışık tutan alıntılar” yayınlıyor” dedi.

Bunun yanlış ya da kötü olduğunu söylemeye çalışmadığını belirten Kekeç, “Sürekli “seviye”den söz eden ve seviyesizliğin Türkiye’nin en büyük sorunu olduğunu söyleyen bu gazetenin kimi yazarları, Erdoğan’la dalga geçme, Erdoğan’ı ince ince doğrama konusundaki bonkörlüklerini bazen üsluplarına da yansıtıyorlar. Öyle ayıp, öyle çirkin, öyle seviyesiz yakıştırmalarda bulunuyorlar ki, insanın “E, hani seviye?” diyesi geliyor. En hafif yakıştırmaları diktatör...” ifadelerini kullandı. Kekeç, şunları kaydetti:

 ‘SADECE ERDOĞAN’I İTİBARSIZLAŞTIRIYORLAR’

“Mesela, Erdoğan’ın 'dövizin yükselişi' konusundaki değerlendirmelerine sadece bu nazarla baktılar ve bol bol dalga geçtiler.  Bekledim ki, Muharrem İnce’nin 'İncirlik üssündeki askerlerin tatillerini kendi ülkelerinde geçirmeleri haklarıdır' tornistanıyla ilgili bir çift söz söylesinler.  Muharrem İnce’nin, böyle, 'mavra konusu' olabilecek anlarca demeci var. Karamollaoğlu derseniz, adam 'yürüyen' mavra öznesi. Meral Akşener ha keza... (Akşener, “S-400’ler sarayı korumak için alınıyor' demişti.

Al sana evladiyelik mavra malzemesi. Bu gazetenin türbanlı yazarı bunları ele alan onlarca ironik yazı yazamaz mıydı, yazılarını da 'hayırlara vesile olur inşallah' diye bağlayamaz mıydı?)  Sadece Erdoğan’a çakıyorlar.  Sadece Erdoğan’ı ve çevresini itibarsızlaştırıyorlar.  Erdoğan’ı savunmaları, AK Parti siyasetine destek vermeleri gerekmiyor.  Ki zaten savunmuyorlar ve Erdoğan’ın kaybetmesini 'hasretle' bekliyorlar. Bari 'kıyıcılıklarında' eşit davransınlar.  Biraz da muhalif kesime baksınlar ve oradaki 'araz'ı görsünler.  Çok şey mi ümit ediyoruz?"