Star yazarından Abdülkadir Selvi’ye: CHP’nin kampanya sorumlusu mu?

Star yazarından Abdülkadir Selvi’ye: CHP’nin kampanya sorumlusu mu?

Ersoy Dede, isim vermeden Hürriyet yazarı Selvi’yi sert sözlerle eleştirdi. Dede, ‘Muharrem İnce’nin bagajının olmaması nedeniyle Erdoğan’ın kullanabileceği bir açık vermiyor" diyen Selvi’ye, “Bunu söylemek için ancak CHP’nin kampanya sorumlusu olmak lazım” dedi.

Star yazarı Ersoy Dede, Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’yi dünkü yazısı nedeniyle sert sözlerle eleştirirken, “İnce için, ‘Erdoğan’ın meydanlarda kullanacağı bir açığı yok’ diye yazmış. Bunu söylemek için ancak CHP’nin kampanya sorumlusu olmak lazım. Ne karışık işler değil mi?” dedi.

Ersoy Dede, ‘Dip dalga muhalefetin uydurduğu bir metafor’ başlıklı yazısının ilgili bölümünde, Selvi’ye yüklendi. “Meğer ülkede gelir adaletsizliği, hayat pahalılığı ve eşitlik arayışı varmış .. Ve bunlar bir dip dalga oluşturuyormuş. Ve fakat Akşener bu durumu değerlendiremiyormuş. Kendisini ‘hükümete yakın yazar’ olarak konumlandıran Ankara gazetecisi böyle tespitler yapmış” diyen Dede, şunları kaydetti:

‘ALET OLDULAR’

“Memlekette bir dip dalga olduğu algısı (bunu oluşturan tüm koşullardan bağımsız olarak) muhalefetin, ‘hayır’ bileşenlerini konsolide etmek için uydurduğu bir şey.. Buna referans olarak gösterdikleri Fenerbahçe seçimleri ya da başka her neyse.. Tamamen algıya dönük yapılan bir operasyon. Yazık ki bu operasyona, majör medyada konuştuğu zaman “Erdoğan’ın görüşlerini dillendiriyor” muamelesi yapılan kişiler de pekâlâ alet olmuş durumdalar.

Aynı yazar, İnce için, “Erdoğan’ın meydanlarda kullanacağı bir açığı yok” diye yazmış.. Her sözü ya kendi geçmişiyle ya da partisinin politikalarıyla çelişen, bir gün dediğini ertesi gün inkar eden, bir programda sadece tek bir konuda iki kez yalanlanan Muharrem İnce’nin, Erdoğan’ın kullanacağı bir açığı olmadığını söylemek için ancak CHP’nin kampanya sorumlusu olmak lazım.. Ne karışık işler değil mi?”

NE YAZMIŞTI?

Hürriyet yazarı Selvi, dünkü yazısında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan  vurdukça  Muharrem İnce yükseliyor. Muharrem İnce’nin bagajının olmaması nedeniyle Erdoğan’ın kullanabileceği bir açık vermiyor" demişti.

Partisini kurmadan önce yüzde 18’lik, öfkeli ve tepkisel seçmeni yakalayan Meral Akşener’in ise bu kesimi konsolide edemediğinin gözlendiğini belirten Selvi, “Oysa hayat pahalılığı, gelir dağılımındaki adaletsizlik ve eşitlik arayışı bir dip dalga olarak varlığını hissettiriyor. Akşener’i destekleyen kesim de bunlardı. Ama İYİ Parti Lideri bu dalgayı iyi yönetemedi” ifadelerini kullanmıştı.