Süleyman Soylu: "1.5 ton esrar ele geçirildi, Allah nazardan korusun"

Süleyman Soylu: "1.5 ton esrar ele geçirildi, Allah nazardan korusun"

Sedat Peker'in iddiaları nedeniyle gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir gemiye düzenlenen operasyonda 1.5 tonun üzerinde esrar ele geçirildiğini duyurdu.

YURT GAZETESİ-Gamze Köksal     Sedat Peker'in iddiaları nedeniyle gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir gemiye düzenlenen operasyonda 1.5 tonun üzerinde esrar ele geçirildiğini duyurdu.

Soylu'nun paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Sahil Güvenlik, Emniyet; Narkotik-Havacılık İHA-Özel Harekat birimlerimizce, Suriye açıklarında, uluslararası sularda büyük bir başarıya imza atıldı. Müdahale edilen gemide; 1.5 TONUN ÜZERİNDE ESRAR ELE GEÇİRİLDİ! Allah nazardan korusun."

1.png

 

Süleyman Soylu'nun esrar operasyonunu duyurduğu saatlerde ise CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen yanıtlanması amacıyla bir soru yöneltti.

 

400830.jpg

 

Antmen, Panama ve Kolombiya'da yapılan operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucuya ilişkin Türkiye'de hangi adımların atıldığını "Türkiye’de kim ya da kimler bu büyük kokain sevkiyatının içerisinde yer almaktadır? Konuyla ilgili olarak Panama polisiyle irtibata geçilmiş midir? Geçildiyse, Panama polisi hangi bilgileri vermiştir? Panama polisiyle iletişime geçilmediyse neden halen geçilmemiştir? Bu uyuşturucunun Türkiye’deki sahiplerinden mi korkulmaktadır?" diyerek sordu.

ekran-alintisi.png