Süleyman Soylu "yalan söylüyorsun" dedi, Meclis'te yumruklu kavga çıktı!

TBMM Genel Kurulu'nda, bütçe görüşmeleri devam ederken gerginlikler de yaşanıyor. Bugün, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçelerinin görüşmeleri esnasında ortalık karıştı.

TBMM Genel Kurulu'nda, bütçe görüşmeleri devam ederken gerginlikler de yaşanıyor. Bugün görüşülen İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde ortalık fena karıştı. Sözlü tartışma, yumruklu kavgaya dönüştü. 

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın kürsüdeki konuşmasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 2017’deki referandum döneminde uluslararası kara para aklama suçundan Türkiye ve ABD’de hakkında davalar açılan ve Avusturya’da tutuklu bulunan SBK Holding’in patronu Sezgin Baran Korkmaz'a ait uçağa binerken çekilen fotoğrafını gösterdi.

Aydın’ın, “Siz uçağa binerken fotoğrafınız çıktı, açıklamanızda ‘Başka uçak yoktu’ dediniz. Cumhurbaşkanına söyleseydiniz” ifadelerini kullandığı sırada Soylu, “Yalan söylüyorsunuz sahtekarsınız” dedi. Soylu’nun sözleri üzerine gerilen genel kurulda AK Partili milletvekilleri Soylu’nun olduğu yere doğru gitti. AK Partili ve CHP’li milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. 

İlgili Haberler